Erinevus lehekülje "Piktogramm" redaktsioonide vahel

Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Eemaldatud 66 baiti ,  11 aasta eest
resümee puudub
{{allikad}}
[[Pilt:Piktograf1.png|thumb|Piktogramm aastast 1510 räägib misjonäride [[Haiti saar]]ele saabumise loo.]]
'''Piktogramm''' ehk '''piktograaf''' on graafiline [[sümbol]] ([[märk]]), millel on tähendus sarnasuse tõttu mingi füüsilise objektiga.
Piktogrammide kasutamist reguleerib rahvusvaheline [[standard]] [[ISO 7001]] "Avaliku teabe sümbolid". Neid kasutatakse niisugustes rahvarohketes kohtades nagu [[lennujaam]]ad ja [[raudteejaam]]ad. Teine ala, kus piktogramme laialt kasutatakse, on [[riietus|rõivastele]] kantavad tingmärgid nende pesemise tingimuste kohta. Piktogrammidega märgitakse meeste ja naiste [[käimla]]id, samuti mürgiste [[kemikaal]]ide ohtlikkust,
 
Piktogramme kasutab suhtlusvahendinakasutatakse [[AACalternatiivkommunikatsioon|alternatiivkommunikatiivse]] ([[saksa keel]]es ''Alternative und Augmentative Communikation'' ehk alternatiivne silmadegasuhtlusvahendina tajutav suhtlus). Piktogrammid on kasutusel [[eripedagoogika]]s eelkõige mõõduka ja raske [[vaimne alaareng|vaimse alaarenguga]] inimeste seas, ning inimeste seas, kes ei kasuta verbaalset kõnet, suhtlemist hõlbustava abivahendina. Piktogrammid on osaliselt standardiseeritud, kuid neid saab vastavate vahenditega ka ise luua. Piktogramm on süsimust [[ruut]], millel on valge kujutis. Kujutise kohale võib olla kirjutatud [[mõiste]], kuid see pole kohustuslik. Seda kasutatakse suhtlusmärgina. Piktogramme saab kaasas kanda, nendega saab lihtsustada ruumides ja kohtades orienteerumist (osa piktogramme sümboliseerib levinud silte ja ruume). Piktogrammkirja saab vastava [[tarkvara]] ja [[riistvara]] abil kasutada töös arvutiga.
 
== Välislink ==
236

muudatust

Navigeerimismenüü