Equinox

Allikas: Vikipeedia
Ansambel 2018. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Lissabonis

Equinox on Bulgaaria kvintett, mille liikmed on Bulgaaria lauljad Zhana Bergendorff, Georgi Simeonov ja Vlado Mihailov ning USA vokalistid Johnny Manuel ja Trey Campbell.

2018. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Lissabonis esindas ansambel Bulgaariat lauluga "Bones".

Ansambli nimi tuleneb ingliskeelsest sõnast, mis tähendab "pööripäeva"[1]. Laulu "Bones" produtsent Borislav Milanov on samuti märkinud, et equinox tuleneb sõnast, mis tähendab "võrdsust", viidates sellele, et kõik ansambli liikmed on võrdsed.

Liikmed[muuda | muuda lähteteksti]

Zhana Bergendorff (sündinud 20. oktoobril 1985 Sofias) on laulja. Ta sai tuntuks 2013. aastal Bulgaaria talendisaate "X Factor" teise hooaja võitajana.

Georgi Simeonov on laulja, laululooja ja produtsent.

Vladimir Mihailov on laulja ja laululooja. Ta laulab Bulgaaria ansamblites Safo ja Sleng. 2017. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel oli ta Bulgaaria esindaja Kristian Kostovi taustalaulja.

Johnny Manuel (bulgaaria keeles Джони Манюел) on pärit USA-st Michigani osariigist. Ta on esinenud juba lapsepõlvest. Ta sai tuntuks 2017. aastal USA talendisaatest "America's Got Talent", kus esitas Whitney Houstoni laulu "I Have Nothing".

Trey Campbell on Los Angeleses tegutsev laulukirjutaja ja laulu "Bones" üks autoritest. Ta on kirjutanud laule teiste seas Alexandra Stanile.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "equinox" [Aeg või kuupäev (kaks korda aastas), mil Päike ületab taevaekvaatori ning päev ja öö on sama pikkusega (umbes 22. septembril ja 20. märtsil)] (inglise). Originaali arhiivikoopia seisuga 14.11.2018. Vaadatud 11.05.2018. The time or date (twice each year) at which the sun crosses the celestial equator, when day and night are of equal length (about 22 September and 20 March)