Elisa Kolk

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Elisa Kolk
Sündinud 14. juuli 1997 (21-aastane)
Päritolu Tartu, Eesti
Elukutse laulja, laulukirjutaja
Tegev 2011–
Veebileht www.elisakolk.com

Elisa Kolk (sündinud 14. juulil 1997 Tartus) on Eesti laulja ja laulukirjutaja.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Elisa Kolk saavutas oma laia tuntuse konkursilt "Eesti Laul 2015" (Eurovisioon), kus võistles Vahur Valgmaa kirjutatud looga "Superlove" ning saavutas kolmanda koha. Kevadel 2015 avaldas Elisa Kolk uue singli "Vee ja taeva piir", mis valmis koostöös Vahur Valgmaaga. 2015. aasta sügisel ilmutas lauljatar neljanda singli oma ilmuvalt plaadilt "Mis ootab ees". Lugu valmis koostöös Vahur Valgmaa, Uku Suviste ja Kaire Vilgatsiga. Elisa on osalenud paljudes Eesti telesaadetes, nagu "Eesti Laul 2015"; "Nädalalõpp Kanal 2-ga"; "Klipijaht"; "Me armastame Eestit". 2015. aasta suvel töötas Elisa ajutiselt ka "Suvereporteri" ilmatüdrukuna.

2016. aasta alguses alustas Elisa tegevust ka näitlejana Eesti seriaalis "Köök".

2017. aasta mais avaldas Elisa oma esimese rahvusvahelise singli "Amora", mille produtsendiks on Vahur Valgmaa. Loo avaldas Norra plaadifirma Ghost Town.

Elisa võistles juba oma esimestel eluaastatel lastelauluvõistlustel. 9-aastaselt asus ta laulmist õppima Tartu 1. Muusikakooli,lauluerialal, mille ta ka lõpetas. Juba 13-aastaselt avaldas ta esimese enda kirjutatud loo. 2011. aastal ilmus tema esimene singel "Tahan olla sinu" [1], mille sõnade ja muusika autor on Kristjan Reinvee. Temaga koostöös ilmus ka lugu "Kaugeks jäänd" [2].

2014. aasta alguses alustas Elisa koostööd kitarrist Mart Abroga, kellega koos hakati andma akustilisi kontserte üle Eesti.

25. augustil 2014 avaldas ta oma uue loo L.O.V.E [3] debüütvideo koostöös laulja Kristjan Kasearuga.

Samal aastal avaldas Elisa uue singli "Superlove", kus lööb kaasa ka Uku Suviste ja mille produtsendiks on Vahur Valgmaa. Ta võistles selle lauluga Eesti Laulul 2015 ja tuli kolmandale kohale.

2016. aasta septembris avaldati uus lugu ja muusikavideo "Silence the Sirens", koostöös muusikaprodutsent Vahur Valgmaaga.

Singlid[muuda | muuda lähteteksti]

  • "Mis ootab ees" (2015) Kuula
  • "Sündinud Tulest" (koos Alen Vezikuga) (2015)
  • "Superlove" (2014)
  • " L.O.V.E" (koos Anterro ja Kristjan Kasearuga) (2014) Kuula

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Ametlikku[muuda | muuda lähteteksti]

Meediakajastused[muuda | muuda lähteteksti]