Elisa Kolk

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Elisa Kolk
Sündinud 14. juuli 1997 (21-aastane)
Päritolu Tartu, Eesti
Elukutse laulja, laulukirjutaja
Tegev 2011–
Veebileht www.elisakolk.com

Elisa Kolk (sündinud 14. juulil 1997 Tartus) on Eesti laulja ja laulukirjutaja.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Elisa Kolk võistles juba oma esimestel eluaastatel lastelauluvõistlustel. 9-aastaselt asus ta laulmist õppima Tartu 1. Muusikakooli lauluerialal, mille ta ka lõpetas. Juba 13-aastaselt avaldas ta esimese enda kirjutatud loo. 2011. aastal ilmus tema esimene singel "Tahan olla sinu" [1], mille sõnade ja muusika autor on Kristjan Reinvee. Nende koostöös ilmus ka lugu "Kaugeks jäänd"[2].

2014. aasta alguses alustas Kolk koostööd kitarrist Mart Abroga, kellega koos hakati andma akustilisi kontserte üle Eesti.

25. augustil 2014 avaldas ta oma uue loo "L.O.V.E"[3] debüütvideo koostöös laulja Kristjan Kasearuga.

Samal aastal avaldas Elisa Kolk uue singli "Superlove", kus lõi kaasa ka Uku Suviste ja mille produtsendiks on Vahur Valgmaa. Ta võistles selle lauluga Eurovisiooni eelvoorus Eesti Laul 2015 ja tuli kolmandale kohale.

Kevadel 2015 avaldas Elisa Kolk uue singli "Vee ja taeva piir", mis valmis koostöös Vahur Valgmaaga. 2015. aasta sügisel avaldas lauljatar neljanda singli oma ilmuvalt plaadilt "Mis ootab ees". Lugu valmis koostöös Vahur Valgmaa, Uku Suviste ja Kaire Vilgatsiga.

Ta on osalenud paljudes Eesti telesaadetes, nagu "Eesti Laul 2015", "Nädalalõpp Kanal 2-ga", "Klipijaht" ja "Me armastame Eestit". 2015. aasta suvel töötas ta ajutiselt "Suvereporteri" ilmatüdrukuna. 2016. aasta alguses alustas Elisa Kolk tegevust ka näitlejana Eesti seriaalis "Köök".

2016. aasta septembris avaldati uus lugu ja muusikavideo "Silence the Sirens", koostöös muusikaprodutsent Vahur Valgmaaga. 2017. aasta mais avaldas Elisa Kolk oma esimese rahvusvahelise singli "Amora", mille produtsendiks on Vahur Valgmaa. Loo avaldas Norra plaadifirma Ghost Town.

Singlid[muuda | muuda lähteteksti]

  • "Mis ootab ees" (2015)
  • "Sündinud Tulest" (koos Alen Vezikuga) (2015)
  • "Superlove" (2014)
  • " L.O.V.E" (koos Anterro ja Kristjan Kasearuga) (2014)

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]