Daft Punk

Allikas: Vikipeedia
Daft Punki kontsert (2007)

Daft Punk on prantsuse elektroonilise muusika ansambel. Selle moodustavad Guy-Manuel de Homem-Christo ja Thomas Bangalter. Muusika, mida nad viljelevad, on segu acid house-ist, pop-ist, rokkmuusikast ja hiphopist.

Nende tuntuimate singlite sekka kuuluvad näiteks "One More Time", "Digital Love", "Harder, Better, Faster, Stronger" ja "Get Lucky". Nad on välja andnud neli stuudioalbumit ja kaks kontsertalbumit ning koostanud muusika filmile "Tron: Pärand". Daft Punk on tuntud ka oma esinemiskostüümide poolest.

Tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Daft Punki kontserdi lõpustseen (2007)

Guy ja Thomase esimene muusikaline projekt oli indie-bänd Darling.

1993. aastal avaldasid nad debüütsingli "The New Wave" plaadiettevõttes Soma. Lugu võeti hästi vastu. Seejärel ilmus singel "Da Funk" (video autor Spike Jonze), mida müüdi üle maailma 30 000 eksemplari.

1996. aasta septembris sõlmisid nad lepingu Virgin Recordsiga. Bangalter ise rääkis sellest hiljem sedamoodi: «Paljud plaadifirmad pakkusid meile lepingut. Nad tulid igalt poolt, kuid meie otsustasime oodata – osalt sellepärast, et me ei tahtnud kaotada kontrolli selle üle, mida me oleme teinud. Me lükkasime tagasi palju plaadiettevõtteid. Me ei olnud huvitatud rahast, nii et me lükkasime tagasi need firmad, mis soovisid kontrollida rohkemat kui me soovisime ära anda. Tegelikult me oleme Virginile rohkem nagu partnerid.»

Bändi välimus on aja jooksul muutunud. Esialgu kandsid nad oma välimuse varjamiseks tavaliselt maske. Mitmel videol on nad asendatud animatsiooniga või on nende näod hägustatud. Hilisematel videotel, samuti avalikel esinemistel, intervjuudel ja promofotode tegemisel on nad üles astunud futuristlike robotitena. Nad kannavad niisuguseid kiivreid nagu sportlased ja sõrmkindaid ning nende kostüümid on kaetud mitmesuguste märgutuledega.

2001. aasta mais rääkis Bangalter sellest ise niimoodi: «Me ei hakanud robotiteks omal soovil. Meie stuudios oli õnnetus. Me töötasime oma sämpleriga ja 9. septembril 1999 täpselt kell 9.09 see plahvatas. Kui me teadvuse tagasi saime, siis avastasime, et oleme muutunud robotiteks.» Ent hiljem, 2006. aasta juulis rääkis Bangalter, et sellised kostüümid valiti algul tagasihoidlikkusest. Seejärel nad avastasid, et vaatajatele oli see huvitav. «See oli nagu idee tavalisest inimesest mingit sorti supervõimega.» Kuid nad ise ei tunne end oma kostüümides üldsegi teistmoodi kui tavaliselt. Bangalteri sõnul läheb mask küll väga palavaks, aga pärast nõnda pikaajalist kandmist on ta sellega juba harjunud.

Filmimise ajal ja muudel promoüritustel on duo üritanud oma nägusid varjata. Nad on andnud intervjuusid nii, et nende selg on kaamera poole pööratud. 2006. aasta oktoobris andsid nad televisioonis intervjuu, nii et mõlemal oli ümber pea must riidetükk.

Tunnustused[muuda | muuda lähteteksti]

Daft Punk on nimetatud 8 korda Grammy kandidaadiks ja neist on ta võitnud 2. Parima tantsusalvestise auhinnale kandideeris ta neli korda: 1998 lauluga "Da Funk", 1999 lauluga "Around the World", 2002 lauluga "One More Time" ja 2007 lauluga "Harder Better Faster Stronger (Alive 2007)". Neist võitis ta viimasega. 2002 kandideeris ta looga "Short Circuit" popinstrumentaalesituse kategoorias, 2006 albumiga "Human After All" elektroonilise tantsualbumi kategoorias, 2007 albumiga "Alive 2007" samuti elektroonilise tantsualbumi kategoorias (ja võitis) ning 2012 lauluga "Tron: Legacy" visuaalse meedia taustasalvestise kategoorias.

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Daft Punk filmi "Tron: Legacy" esmaettekandel Los Angeleses 2010. aastal
 • "Homework" (1997), stuudioalbum
 • "Discovery" (2001), stuudioalbum
 • "Alive 1997" (2001), kontsertalbum
 • "Daft Club" (2003), remix-album
 • "Human After All" (2005), stuudioalbum
 • "Musique, Vol. 1: 1993-2005" (2006), kogumikalbum
 • "Human After All: Remixes" (2006), remix-album
 • "Alive 2007" (2007), kontsertalbum
 • "Tron: Legacy" (2010), filmimuusika
 • "Tron: Legacy Reconfigured" (2011), remix-album
 • "Random Access Memories" (2013), stuudioalbum

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]