Betti Alveri muuseum

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Betti Alveri Muuseum)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Betti Alveri Muuseum Jõgeval (2012)
Muuseumi sisevaade

Betti Alveri Muuseum on luuletaja Betti Alveri elule ja loomingule pühendatud majamuuseum Eestis Jõgeva linnas. See avati 23. novembril 2006 Betti Alveri 100. sünniaastapäeval tema sünnimajas Jõgeva raudteejaama kõrval.

Lisaks Betti Alveri perekonda, elu ja loomingut kajastavatele tubadele on muuseumis ka helilooja Alo Mattiiseni loomingu ja tegevusega seotud ekspositsioon. Üks tuba majamuuseumist tutvustab Jõgeva linna ajalugu.

Muuseumis asub ka külastuskeskus, mille moodustavad lava ja 80-kohaline saal. Seal korraldatakse kultuuriüritusi, sealhulgas näidatakse kinobussi külaskäikude ajal filme.

Betti Alveri Muuseum rajati raudteelaste elamusse, kus luuletaja sündis ja elas aastatel 19061914. Muuseumihoone on kultuurimälestisena kaitse all.[1]

Muuseumi rajamist toetasid Euroopa Liit, Muinsuskaitseamet ja Jõgeva linn. Maja ehitati ümber Jüri Kulasalu projekti järgi, arhitektiks oli Oleg Mellov.

Muuseumi geograafilised koordinaadid on 58° 44′ 48″ N, 26° 24′ 4″ E.

Muuseumi direktor on Toomas Muru.

Muuseumi juures on poetessi 90. sünniaastapäeval 1996. aastal avatud Betti Alveri mälestuspark Betti Alveri mälestusmärgiga.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Betti Alveri sünnimaja kultuurimälestiste riiklikus registris, vaadatud 25.01.2021.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]