Avenged Sevenfold

Allikas: Vikipeedia

Avenged Sevenfold (tuntud ka kui A7X) on heavy metal/hard rock bänd, mis loodi 1999. aastal Californias.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Avenged Sevenfold loodi ajal, mil bändiliikmed käisid keskkoolis. Esimene album kandis nime Sounding the Seventh Trumpet, ja lindistati, kui liikmed olid kaheksateistaastased. Nende järgmine album nimetati Waking the Fallen'iks, mis sai positiivse hinnangu Rolling Stone'i nimelises ajakirjas.

City of Evil, mis on väljastatud 7. juunil 2005, liigub hardcore/metalcore'ist kõrvale ja lisab rohkem "metal" heli, arvatavasti bändile mõjuandvate bändide nagu Pantera, Metallica, Misfits'i ja Guns N' Roses'i pärast. Bänd on sildistatud metaliks, metalcore'iks ja hard rock'iks paljudes väljaannetes, bänd ise väidab, et nad on metalbänd ja neil pole mingit muusikalist sarnasust metalcore'iga.

City of Evili lindistamise ajal on Matt Shadows'i hääletoon muutunud, see on rohkem keskendunud meloodilisele laulmisele erinevalt varasemale hardcore karjumisele, mis on tingitud bändi muusikalise suuna muutumise pärast. Nimelt ütles Matt enne esimese albumi tegemist, et ta soovib esimese albumi teha karjudes, teise pooleldi karjudes ja pooleldi lauldes, kolmanda ainult lauldes. Kuulujutud, et Matt enam ei karju, sest ta ei suuda(peale häälepaelte operatsiooni pärast 2. albumi väljastamist), ei vasta tõele.

Neljas album, mis väljastati 2007. aastal, kannab sama nime, mis bändki - Avenged Sevenfold. Zacky Vengeance on selle albumi kohta öelnud, "Tänu sellele albumile me võib-olla kaotame palju oma fänne, kes ei talu seda uut suunda, kuid me leiame kindlasti uusi fänne juurde". Nimelt on plaadil mõned lood, mis erinevad bändi varasemast loomingust kardinaalselt: A Little Piece Of Heaven on 6/4 taktimõõdus salmiosaga lugu, mida saadab kitarride asemel sümfooniaorkester ja taustal on bändiliikmete hüüded. Dear God on aga kantri stiilis ballaad, kus kasutatakse akustilisi kitarre, bändžot ja steel-kitarri.

Bändi nimi on inspireeritud Piiblist, Kaini ja Aabeli jutustusest, kus Kain on karistatud üksi ja kannatades pagulasena elama. Igaüks, kes proovib Kaini päästa tema kannatustest, saaks "Avenged Sevenfoldiks (seitsmekordselt kättemakstud)" ehk kannaks seitse korda raskemat karistust kui Kain. Piibli sisu on kasutatud ka lugudes, nagu "Chapter Four" ja "Beast and the Harlot".

Laulu Chapter Four pealkiri viitab Genesis IV-le, piibli peatükile, kus on ka Kaini ja Aabeli jutustus. Laulu sisu on samuti selle jutustusega seoses. "Beast and the Harlot", järjekordne laul, mis pärineb piiblist, tuleneb raamatust nimega "Ilmutus" ja viitab Babyloni karistamisele ja pagana rahvuse hävitamisele. Kuigi laulude nimed ja liikmete esinejanimed pärinevad piiblist, on Matt Shadows intervjuudes öelnud, et tegemist pole sugugi religioosse bändiga.

Nende laul "Blinded in Chains" oli kasutusel mängu Need for Speed: Most Wanted soundtrackis. Veel üks laul, "Bat Country", oli kasutusel SSX on Touris, NHL 2006 -s ja Madden 2006-s, järgides laulu "Chapter Four", mis on samuti olnud mõlema soundtrackis, nii NHL 2004’s kui ka Madden 2004’s, samuti oli see kasutusel mängus nimega NASCAR Thunder 2004.

Laul nimega "Beast and the Harlot" oli kasutusel mängus nimega Burnout Revenge.

Kõik eespool nimetatud mängud on Electronic Artsi toodangud.

Liikmed[muuda | muuda lähteteksti]

Enamus laulusõnu on koostatud The Rev'i poolt.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]