Avenged Sevenfold

Allikas: Vikipeedia
Avenged Sevenfold 2008

Avenged Sevenfold (tuntud ka kui A7X) on heavy metal'i / hard rock'i ansambel, mis loodi 1999. aastal Californias.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Avenged Sevenfold loodi ajal, mil asjaosalised käisid keskkoolis. Esimene albumi, "Sounding the Seventh Trumpet" salvestamise ajal olid ansambli liikmed 18-aastased. Nende järgmine album, "Waking the Fallen", pälvis juba positiivse hinnangu ajakirjas Rolling Stone.

"City of Evil", mis anti välja 7. juunil 2005, liigub hardcore'ist / metalcore'ist kõrvale ja lisab rohkem metal-heli, arvatavasti selliste ansamblit mõjutanud bändide nagu Pantera, Metallica, Misfits ja Guns N' Roses eeskuju tõttu. Paljudes väljaannetes on ansambli stiilina nimetatud metal'it, metalcore'i ja hard rock'i, kuid ansambli liikmed ise väidavad, et nad on metal-ansambel ning nende muusikal pole metalcore'iga mingit muusikalist sarnasust.

"City of Evili" salvestamise ajal on Matt Shadowsi hääletoon muutunud, see on rohkem keskendunud meloodilisele laulmisele erinevalt varasemast hardcore-karjumisest, mis on tingitud bändi muusikalise suuna muutumise pärast. Nimelt ütles Matt enne esimese albumi tegemist, et ta soovib selle teha karjudes, teise albumi aga pooleldi karjudes ja pooleldi lauldes, kolmanda juba ainult lauldes. Kuulujutud, et Matt enam ei karju, sest ta ei suuda (pärast häälepaelte operatsiooni teise albumi väljaandmise järel), ei vasta tõele.

Neljas album, mis anti välja 2007. aastal, kannab ansambli enda nime: "Avenged Sevenfold". Zacky Vengeance on selle albumi kohta öelnud: "Tänu sellele albumile me võib-olla kaotame palju oma fänne, kes ei talu seda uut suunda, kuid me leiame kindlasti uusi fänne juurde." Nimelt on plaadil mõned lood, mis erinevad bändi varasemast loomingust kardinaalselt: "A Little Piece Of Heaven" on 6/4 taktimõõdus salmiosaga lugu, mida saadab kitarride asemel sümfooniaorkester ja taustal on bändiliikmete hüüded. "Dear God" on aga kantriballaad, kus kasutatakse akustilisi kitarre, bandžot ja steel-kitarri.

Ansambli nimi on inspireeritud Piiblist, Kaini ja Aabeli jutustusest, kus Kain on karistatud üksi ja kannatades pagulasena elama. Igaüks, kes proovib Kaini päästa tema kannatustest, saaks "Avenged Sevenfoldiks" ('seitsmekordselt kättemakstuks') ehk kannaks seitse korda raskemat karistust kui Kain. Piibli sisu on kasutatud ka lugudes, nagu "Chapter Four" ja "Beast and the Harlot".

Laulu "Chapter Four" pealkiri viitab Genesis IV-le, piibli peatükile, kus on ka Kaini ja Aabeli jutustus. Laulu sisu on samuti selle jutustusega seoses. "Beast and the Harlot", järjekordne laul, mis pärineb piiblist, tuleneb raamatust "Ilmutus" ja viitab Babyloni karistamisele ja pagana rahvuse hävitamisele. Kuigi laulude nimed ja liikmete esinejanimed pärinevad piiblist, on Matt Shadows intervjuudes öelnud, et tegemist pole sugugi religioosse bändiga.

Nende laulu "Blinded in Chains" võis kuulda mängu "Need for Speed: Most Wanted" heliribal. Veel üks laul, "Bat Country", oli kasutusel "SSX on Touris", "NHL 2006-s" ja "Madden 2006-s", järgides laulu "Chapter Four", mis on samuti olnud mõlema soundtrack'il, nii "NHL 2004-s" kui ka "Madden 2004-s", samuti oli see kasutusel mängus "NASCAR Thunder 2004".

Laul "Beast and the Harlot" oli kasutusel mängus "Burnout Revenge".

Kõik eespool nimetatud mängud on Electronic Artsi toodang.

Liikmed[muuda | muuda lähteteksti]

Enamiku laulude sõnad on kirjutanud The Rev.

Albumid[muuda | muuda lähteteksti]

  • Sounding the Seventh Trumpet (2001)
  • Waking the Fallen (2003)
  • City of Evil (2005)
  • Avenged Sevenfold (2007)
  • Nightmare (2010)
  • Hail to the King (2013)
  • The Stage (2016)
  • Life Is but a Dream... (2023)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]