Asendamatud aminohapped

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Asendamatud aminohapped on aminohapped, mida inimese organism ise kas üldse ei tooda või toodab vähesel määral, nii et nende omastamine toidust on möödapääsmatult vajalik.

Aminohappe struktuurivalem

Aminohapped jaotuvad asendamatuteks ja asendatavaiks järgmiselt:

Asendamatud Asendatavad
Isoleutsiin Alaniin
Leutsiin Arginiin*
Lüsiin Aspartaat
Metioniin Tsüsteiin*
Fenüülalaniin Glutamaat
Treoniin Glutamiin*
Trüptofaan Glütsiin*
Valiin Proliin*
Histidiin* Seriin*
Türosiin* Asparagiin*
Selenotsüsteiin** Pürrolüsiin**
  • (*) Asendamatud vaid mõningatel juhtudel.
  • (**) Mittepõhilised aminohapped.

Asendamatute aminohapete olulisus organismis[muuda | muuda lähteteksti]

Aminohapped ehitavad lihaseid, põhjustavad kehas keemilisi reaktsioone, transpordivad toitaineid, ennetavad haigusi ja täidavad muid funktsioone. Aminohappepuudus võib põhjustada immuunsuse vähenemist, seedeprobleeme, depressiooni, viljakuse probleeme, madalamat vaimset erksust, laste kasvu aeglustumist ja muid terviseprobleeme. Kõigil asendamatutel aminohapetel on kehas erinev roll ja defitsiidi sümptomid varieeruvad vastavalt.[1] Valguvaese toidu tarvitamisel võib tekkida asendamatute aminohapete puudus. Näiteks esineb seda ühekülgse taimetoitluse puhul. Riisi- või nisudieedi korral on kõrgem tõenäosus lüsiini puuduseks, sojaoa dieedi korral aga metioniini vajakajäämiseks.

Maailma Terviseorganisatsiooni soovitusel on inimese keskmine vajadus asendamatute aminohapete järgi järgmine (kusjuures lastel on need kõrgemad):

Aminohape mg kehakaalu kg kohta mg 70 kg kohta mg 100 kg kohta
I Isoleutsiin 20 1400 2000
L Leutsiin 39 2730 3900
K Lüsiin 30 2100 3000
M Metioniin

+ C Tsüsteiin

10,4 + 4,1 (15 kokku) 1050 1500
F Fenüülalaniin

+ Y Türosiin

25 (kokku) 1750 2500
T Treoniin 15 1050 1500
W Trüptofaan 4 280 400
V Valiin 26 1820 2600

Asendamatud aminohapped toidus[muuda | muuda lähteteksti]

Keha vajab hea tervise säilitamiseks 20 erinevat aminohapet. Inimesed peavad üheksa neist aminohapetest, mida nimetatakse asendamatuteks aminohapeteks, saama läbi toidu või toidulisandite. Erinevalt asendatavatest aminohapetest ei saa keha asendamatuid aminohappeid valmistada.[2]

Hea toitumisallika hulka kuuluvad liha, munad, soja, tatar, kinoa, piimatooted ja muud. Asendamatute aminohapete sisaldus toidus on vastavalt toiduainetele väga erinev. Loomse päritolu toiduga võrreldes sisaldavad taimsed toiduained ühe grammi kohta kuivaines palju vähem asendamatuid aminohappeid. Töödeldud toidud sisaldavad rohkem valkudega seotud asendamatuid aminohappeid, kuid vähem vabu asendamatuid aminohappeid kui värsked toidud.[3]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Jennifer Berry. "What to know about essential amino acids". MedicalNewsToday, 21. jaanuar 2019. Vaadatud Jaanuar 2021.
  2. Jillian Kubala. "Essential Amino Acids: Definition, Benefits and Food Sources". Healthline, 12. juuni 2018. Vaadatud Jaanuar 2021.
  3. Hou Y. ja G. Wou. "Nutritionally Essential Amino Acids". The National Center for Biotechnology, 15. September 2020. Vaadatud Jaanuar 2021.