Maailma Terviseorganisatsioon

Allikas: Vikipeedia
Maailma Terviseorganisatsiooni lipp

Maailma Terviseorganisatsioon (lühend WHO ingliskeelsest nimest World Health Organization; on kasutatud ka lühendit MTO) on ÜRO juures tegutsev rahvusvaheline tervishoiuorganisatsioon, mille eesmärgiks on inimeste tervise tagamine ja võitlus haiguste vastu. Maailma Terviseorganisatsioon on koordineerinud meetmeid võitlusel selliste nakkushaigustega nagu SARS, malaaria ja AIDS ning organisatsioonil on ka projekte tubakatarbimise vähendamiseks.

WHO asutati 7. aprillil 1948 ja selle peakorter asub Šveitsis Genfis. Lisaks on organisatsioonil kuus regionaalbürood. Selle juhtorganiks on Maailma Terviseassamblee (World Health Assembly), mis koguneb iga aasta maikuus.

Maailma Terviseorganisatsioonil on 193 liikmesriiki, neist 191 ÜRO liikmesmaad, lisaks Cooki saared ja Niue. Olulistest maadest pole liikmed üksnes Kuuba ja Liechtenstein, lisaks on Puerto Rico ja Tokelau assotsieerunud liikmed, Vatikan ja Palestiina on vaatlejaliikmed ning organisatsiooni juures tegutseb Taiwani kutsutud delegatsioon.

Alates 2007. aastast on WHO peadirektor hiinlane Margaret Chan, kes varem oli Hongkongi tervishoiuminister.

Eesti esindaja Maailma Terviseorganisatsioonis on Jarno Habicht.

WHO ametlik hoiuraamatukogu Eestis on Eesti Rahvusraamatukogu.

Anatoomilis-terapeutiline keemiline klassifikatsiooni süsteem[muuda | muuda lähteteksti]

Next.svg Pikemalt artiklis Anatoomilis-terapeutiline keemiline klassifikatsiooni süsteem

Maailma Terviseorganisatsioon annab välja anatoomilis-terapeutilis keemilist klassifikatsiooni süsteemi, mis on käesoleval ajal kehtiv rahvusvaheline raviainete põhine statistiline identifikaator.[1]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. The Anatomical Therapeutic Chemical Classification System with Defined Daily Doses (ATC/DDD), veebiversioon (vaadatud 09.08.2013

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]