Arutelu:Läti NSV

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"Riigikeeled läti keel, vene keel" See oli de facto niimoodi. Ametlikult üldse kuni 1989. aastani Läti NSV-s riigikeeli kindlaks määratud ei olnud. Velirand (arutelu) 19. oktoober 2015, kell 10:37 (EEST)


"Piirnes põhjas Eesti NSV-ga, lõunas Leedu NSV-ga, läänes Rootsi Kuningriigiga, idas Valgevene NSV-ga ja Vene NFSV-ga." Kas see on vajalik? Läti NSV ei olnud ju riik? Velirand (arutelu) 12. jaanuar 2019, kell 16:26 (EET)

Ka minus tekitasid need viimased redaktsioonid võõrastust. Eesti NSV, Läti NSV, Leedu NSV jt ei olnud riigid. Ursus scribens (arutelu) 12. jaanuar 2019, kell 17:12 (EET)
Aga see redaktsioon ei väidagi ju seda.--Miacek (arutelu) 12. jaanuar 2019, kell 17:45 (EET)
Ma ei näe ka siin probleemi. Andres (arutelu) 14. jaanuar 2019, kell 10:57 (EET)
Minu meelest on küsitav hoopis Rootsi nimetamine naaberalade seas. Piirnemine tähendab ühise piiri jagamist. Kas Läti NSV ja Rootsi piirid ulatusid kokku? Artiklis Eesti öeldakse ka, et Eesti piirneb Rootsi ja Soomega. Kui majandusvööndid piirnevad, aga territoriaalveed ei piirne, kas siis on korrektne nii öelda? --Minnekon (arutelu) 14. jaanuar 2019, kell 04:46 (EET)
Jah, EKSS-i järgi küll. Tuleb siis täpsemalt kirjutada. Andres (arutelu) 14. jaanuar 2019, kell 10:57 (EET)
Riikidel on piirid riikidega. Soomel ja Rootsil oli piir Nõukogude Liiduga, mitte selle haldusüksustega. Ursus scribens (arutelu) 14. jaanuar 2019, kell 11:12 (EET)
Ärme hakka juuksekarva lõhki ajama. Muidu ilmub veel viimaks keegi välja, kes väidab, et Rootsi piirnes sel ajal Eesti Vabariigiga, kuivõrd "ENSV-d ei eksisteerinud" ja "EV kestis ju juriidiliselt edasi" jne. Ma ei targuta niisama: umbes säärast tsirkust üritati en-wiki artiklite infoboxides korraldada.Miacek (arutelu) 14. jaanuar 2019, kell 13:52 (EET)
Kas ma saan õigesti aru, et sa ei vaidlusta faktilist piirnemist, vaid seda, et kahe erineva kategooria üksused (riigid ja haldusüksused) loetletakse ühes nimekirjas? Ma arvan, et antud juhul on see siiski põhjendatud, sest üldisemas plaanis ongi need ühe poliitilise kategooria nähtused. Imelik oleks see, kui piirnevana loetletaks täiesti erinevaid nähtusi - a la "Ida-Virumaa piirneb Jõgeva maakonna, Rakvere metskonna ja Narva jõega. Samuti kui eesmärk on kirjeldada mingi territooriumi, nt Läti NSV, geograafilist paigutust, siis ilma Rootsit (eeldusel, et see on ikka naaber) mainimata jääks kirjeldus poolikuks. Kui tahta täpsustada, et need NSV-d ei olnud suveräänsed riigid, siis võibki lihtsalt vastava märkuse juurde lisada: "piirnes NSVL-i liiduvabariikidega X, Y ja Z sealt ja sealt poolt". --Minnekon (arutelu) 14. jaanuar 2019, kell 15:46 (EET)