Arutelu:Külm sõda

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"Rahvusvaheliste mõõtmeteni on külm sõda tavaliselt paisunud niisugustes piirkondades, kus põrkub mitu tsivilisatsiooni ja rivaalitseb mitu vastandlikku, ülemvõimu taotlevat religiooni ja/või kultuuri, sõjajõudu omavaheliste vastuolude lahendamiseks aga ühelgi poolel ei piisa." - ei ole nõus, et külm sõda on tsivilisatsioonide või kultuuride vaheline arusaamatus.--Hendrix 4. november 2007, kell 15:23 (UTC)

ja mis tähendab poliitiline sõda. Kas seda, et poliitikud üksteist sõimavad? Peaks olema veidi konkreetsem. --Hendrix 4. november 2007, kell 15:39 (UTC)


Katkine link[muuda lähteteksti]

Korduval kontrollimisel on leitud, et järgnev välislink ei tööta. Kontrolli selle toimimist ja vajadusel paranda vigane link.

--MastiBot (arutelu) 6. juuli 2013, kell 12:49 (EEST)Vasta[vasta]

välja tõstetud[muuda lähteteksti]

Külmas sõjas järgiti reeglina Vana-Hiina sõjakunsti strateegias formuleeritud põhimõtet: parim moodus sõdida oma vastasega ilma võitluseta. Rahvusvaheliste mõõtmeteni on külm sõda tavaliselt paisunud niisugustes piirkondades, kus põrkub mitu tsivilisatsiooni ja rivaalitseb mitu vastandlikku, ülemvõimu taotlevat religiooni ja/või kultuuri, sõjajõudu omavaheliste vastuolude lahendamiseks aga ühelgi poolel ei piisa. Kõige tuntumad näited on olnud Ibeeria poolsaar hiliskeskajal Hispaania impeeriumi tekke eel ja Palestiina 20. sajandil, enne Iisraeli riigi loomist.

Artiklist ei selgu kas Sunzi kirjutas selle tuumavõimekust silmas pidades. --WikedKentaur (arutelu) 8. juuni 2020, kell 22:58 (EEST)Vasta[vasta]