Anto Liivat

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Anto Liivat (sündinud 3. septembril 1982) on Eesti juhtimisõppejõud, poliitik, Tallinna Linnavolikogu VIII ja IX koosseisu liige.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Anto Liivat on lõpetanud Tallinna 32. Keskkooli ja EBS-i avaliku halduse erialal, täiendanud ennast Georgetowni ülikoolis Washingtonis fondi "Louis DeJoy and Aldona Z. Wos Family Foundation" stipendiaadina võrdlevate majandus- ja poliitiliste süsteemide programmis ning Tartu Ülikooli Euroopa Kolledžis. Ta omandab doktorikraadi Estonian Business Schooli juhtimisteaduse doktoriõppes.

Töökäik[muuda | muuda lähteteksti]

Anto Liivat on Estonian Business Schooli (EBS) juhtimise õppetooli lektor ning täiendkoolitusettevõtte Intelligentne Grupp[1] koolituspartner. Ta juhib Kuku raadios populaarset majandussaadet "Buum[2]" ja on alates 5. maist 2014 Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse nõukogu liige.

Varem on ta töötanud EBS Juhtimiskoolituse Keskuses ja juhtinud Kuku Raadios jutusaadet "Skolion". Anto klientideks on olnud paljud ettevõtted (AS Tallink Grupp, SEB Pank, Empower AS, Rimi Baltic Group AS), avaliku ja kolmanda sektori organisatsioonid. 2017/18 õppeaastal valiti ta tudengite tagasiside põhjal Estonian Business School[3]'i parimaks erialaõppejõuks.

Poliitiline tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Anto Liivat on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees, Tallinna linnavolikogu VIII koosseisu liige ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees ning linnavolikogu innovatsioonikomisjoni aseesimees, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna programmi- ja põhikirjatoimkonna esimees (2010–2016), SDE Tallinna piirkonna aseesimees (alates 2016) ning oli Nõmme osakonna juht (2012–2016).

Anto Liivat on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige 2010. aastast.

Ta oli aastatel 2002–2010 Eestimaa Rahvaliidu liige. Liivat oli erakonna aseesimees ja kuulus juhatusse ning oli ka ühenduse Rahvaliidu Noored üks asutajatest. Ta juhtis 2010. aasta kevadel Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Rahvaliidu ühinemisprotsessi.

Anto Liivat oli 2009. aastal Euroopa Parlamendi valimistel Rahvaliidu valimisnimekirja esinumber, olles esinumbritest noorim. Ta viis Eesti erakondade ajaloos läbi esimese valimisplatvormi avatud koostamise, mille raames oli igaühel võimalus erakonna veebilehel esitada oma seisukohti oluliste eluvaldkondade kohta.

Ühiskondlik tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Anto Liivat on üks 3x3 korvpalli ehk tänavakorvpalli[4] Eesti meistrivõistluste idee autoreid ja eestvedajaid, Junior Chamber International Business Tallinna ja Eesti Üliõpilaskondade Liidu vilistlaskogu liige.

Juba keskkoolis tärkas Anto Liivatil huvi juhtimise ja õpilasesinduste liikumise vastu. Tema initsiatiivil toimus Tallinna 32. Keskkoolis mitmeid üritusi ja õpilastele loodi võimalusi õppetööväliseks arendavaks tegevuseks.

Aastail 2000–2001 Eesti Õpilasesinduste Liidu juhatuse esimees. Tema eestvedamisel kasvas õpilasühendus enam kui 200 liikmeskooliga õpilaste eestkosteorganisatsiooniks.

Aastail 2002–2004 juhtis ta EBSi üliõpilasesindust ning osales Eesti Üliõpilaskondade Liidu volikogu ja järelevalvetoimkonna töös. Aastail 2007–2008 kuulus ta üliõpilaskondade liidu arengukomisjoni.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]