Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS; inglise keeles Enterprise Estonia) on Eesti riiklik sihtasutus, mis tegeleb ettevõtluse ja regionaalse arengu edendamisega.

EAS loodi 2000. aastal. Sihtasutuse peakontor on Tallinnas, regionaalsed esindused Jõhvis ja Tartus ning välisesindused Helsingis, Stockholmis, Londonis, Hamburgis, Moskvas, Peterburis, Kiievis, San Joses, Shanghais ja Tōkyōs.

EAS-i juhatuse esimees on 14. juulist 2014 Hanno Tomberg. Varem oli Taavi Laur. EASi juhatusse kuulub ka Sigrid Harjo.[1]

EAS annab välja iga-aastast ettevõtluse auhinda.

2015. aastal vallandas EAS büroojuhi ametikohalt Kaie Põldoja, kuna ta kasutas EAS-le kuuluvaid reisi- ja lennufirmade boonuspunkte isiklike puhkusereiside eest tasumiseks ning põhjustades sellega EAS-le 16 099,66 eurose kahju. EAS nõudis kahju tsiviilhagi korras. Pärast kohtuotsuse jõustumist muutis EAS boonuspunktide arvestussüsteemi ja kasutamise põhimõtteid, koostas IT-varade ja väikevarade nimekirju, IT-varade arvestuse süsteemi ning jätkab bilansiväliste väikevarade arvestust.[1]

2016. aastal andis Eesti Maksumaksjate Liit EASile nimetuse Maksumaksja vaenlane.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 Sulev Vedler. "EASist raha virutanud büroojuhi magus elu". Eesti Ekspress, 2. august 2017. Ekspress Meedia AS. Arhiiviversioon.