Mine sisu juurde

Anime muusikavideo

Allikas: Vikipeedia

Anime muusikavideo ehk AMV (inglise anime music video) on muusikavideo, mis koosneb ühest või mitmest animatsiooniklipist koos helireaga. Tavaliselt on need fännide tehtud. AMV võib ka tehtud olla mängude järgi, mida nimetatakse GMV-ks ehk mängu muusikavideoks (inglise game music video).

Anime muusikavideod pole ametlikud muusikute poolt välja antud muusikavideod, vaid amatööridest fännide kompositsioonid, mis sünkroonivad töödeldud videolõike koos helireaga. AMV-sid postitatakse ja levitatakse interneti kaudu. Anime konventsioonides on AMV näitused ja AMV võistlused. AMV-des kasutatud muusika on väga mitmekesine, esindatud on sellised žanrid nagu J-pop, rokk, hiphop, popmuusika, R&B, kantri ja paljud muud.

AMV loomine

[muuda | muuda lähteteksti]

Kasutades erinevaid videolõike video allikast ja muutes neid teatud ajavahemikes on kõige olulisem vahend, mis AMV loojal on. Sageli sündmused videos ja üleminekud videolõikude vahel on sünkroonitud sündmustega muusikas. See sünkroonimine on jagatud kahte üldisse liiki: sisemised ja välised. Sisemine sünkroonimine hõlmab heli sünkroonimist toimuvates sündmustes, nagu uste paugutamine ja plahvatused. Välised on need, kus sünkroonitakse juhtumeid töödeldud lõikudesse, mis toimuvad muusikaga samal ajal.

Digitaalefektid

[muuda | muuda lähteteksti]

Kasutades videotöötluse tarkvara saab videoallikat muuta mitmel moel. Muuta saab stseeni näiteks peatades tegelase suu liikumist samas kui teised on ette näinud suurendades sünkroonimist koos heli või võimaluse luua unikaalne visuaalne stiil video jaoks.

Huulte liikumise sünkroonimine

[muuda | muuda lähteteksti]

Sünkroonitakse huulte liikumist originaalallikast muusikaga ühtlaseks, mis jätaks mulje, nagu tegelane laulaks seda laulu, mis valitud. Sageli kasutatakse seda komöödias. Huulte liikumise sünkroonimist kasutatakse tavaliselt ka paroodia-AMV-des. Mõned töötlejad kasutavad originaal- ja manipuleeritud animatsiooni, nii kahemõõtmelist kui ka kolmemõõtmelist. Niisuguseid asju kasutatakse sageli visuaalseteks efektideks või sellise loo edastamiseks, mis on muidu kommunitseerimatud kasutades ainult originaalvideo allikas.

Populaarsus

[muuda | muuda lähteteksti]

John Oppliger AnimeNationist märkis, et fännide toodetud AMV-d on suuresti populaarsed läänemaades, aga mitte Jaapanis. Tema sõnul on läänemaad kogenud visuaalseid kogemusi "rohkem puhtamalt", sest enamik läänemaade fännidest ei saa aru jaapani keelest, mis on enamasti anime originaalkeel ning selle tulemusena "visuaalid teevad suurema mõju" meeltele. Samuti ütleb John, et lääneriigid on "julgustatud sotsiaalse survega kasvada välja karikatuuridest ja koomiksitest noorukiea jooksu algul" samal ajal kui Jaapani põliselanikud kasvavad üles animatsiooniga "pideva kaaslasena", inglise keeles kõnelevad fännid kipuvad kasutama ja rekonstrueerima olemasoleva animet, et luua AMV-sid, samal ajal kui Jaapani fännid "on rohkem intuitiivselt kaldu" luua või laiendada olemasolevaid mangat ja animet.

AMV võistlused

[muuda | muuda lähteteksti]

Iron Chefi stiil

[muuda | muuda lähteteksti]

Kaks või enam võistlejat (töötlejat) osalevad üksteisega otse võisteldes. Võistlejate loodud AMV-sid võrreldakse ja valitakse välja parim. Hinnatakse teemat, täpsust ja video kvaliteeti võistluse ajal. Kohtunikud kuulutavad välja võitja ja see võitja läheb võistlema teiste võistlejate vastu, kes on võitnud eelmisi võistluste osi. Need toimuvad üks või kaks tundi ja neid peetakse anime konventsioonidel või interneti kaudu.

AMV vaatajate valik

[muuda | muuda lähteteksti]

Töötlejad esitavad oma videod võistlustel ja neid peetakse kas anime konventsioonidel või internetis. Võitjad valivad vaatajad ja vahel on võistlejatel endal õigus hääletada. Konventsioonidel AMV-sid hinnatakse tavaliselt, mis kategoorias nad konkureerivad, näiteks action-teemaline video konkureerib teiste action-teemaliste videotega. Vaatajad vaatavad neid videoid ja nad annavad oma hääle pärast kõigi videote ära vaatamist, mis selles võistluses on. Teine viis, kuidas sellist võistlust hoitakse on läbi interneti veebi. Üks tuntumaid on AnimeMusicVideos.org. Seal on suurim teatud iga-aastane AMV võistlus "The AnimeMusivVideos.org Viewers Choice Awards".