Andrus Loog

From Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Andrus Loog (sündinud 14. augustil 1963 Tartus) on eesti arst.

Ta lõpetas 1987. aastal Tartu Riikliku Ülikooli arstiteaduskonna südame- ja veresoontekirurgina. Kuni 1990. aastani oli ta sama teaduskonna juures aspirantuuris.

Tööd alustas Loog aastal 1987 Tallinna kiirabihaiglas. Aastatel 19911992 praktiseeris ta Ameerika Ühendriikides Texase Südameinstituudis ja erakliinikus Indiana Ohio Heart. Eestisse tagasi pöördumise järel jätkas ta aastatel 19921993 tööd Tallinna kiirabihaiglas.

1993. aastal asutas ta Keila haigla juurde erakliiniku, mis kandis algselt Keila südamekliiniku ja alates 2004. aastast Taastava Kirurgia Kliiniku nime. Loog on olnud alates asutamisest selle kliiniku direktor. Praegu asub Taastava Kirurgia Kliinik Ida-Tallinna Keskhaigla Magdaleena korpuses.

Andrus Loog on Eesti tippspetsialiste regeneratiivmeditsiini alal, tema peamiseks uurimisteemaks on olnud viimastel aastatel otsida võimalusi, kuidas panna inimese rasvarakud looma uusi veresooni. Selles valdkonnas teevad Loog ja tema Taastava Kirurgia Kliinik koostööd biotehnoloogiafirmaga Cellin Technologies.

Ta on Eesti Kirurgide Assotsiatsiooni juhatuse liige, Eesti Veresoontekirurgide Seltsi juhatuse esimees, Eesti Plastika- ja Rekonstruktiivkirurgia Seltsi ning Euroopa Veresoontekirurgia Seltsi liige.

Loog on ühtlasi alates 2000. aastast Reformierakonna liige, kuulub alates 2004. aastast Keila linnavolikokku ja oli aastatel 20052011 Keila linnavolikogu esimees.

Mitmesugust[edit | edit source]

Andrus Loog on teist korda abielus, kahest abielust kokku on tal neli last.

Ta elab Keilas ja tegeleb vabal ajal aiandusega.

7. detsembril 2006 rünnati Loogi, kes oli sel ajal ühtlasi Keila linnavolikogu esimees, Magdaleena haigla hoovis raudkangiga ja tekitati talle raskeid kehavigastusi. Loogil õnnestus siiski rünnakust taastuda, kuigi ta pidi veetma ligi kaks kuud haiguslehel.

Tunnustus[edit | edit source]

Kirjandust[edit | edit source]

Välislingid[edit | edit source]