Aleksandr Serov (laulja)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Aleksandr Serov (2005)

Aleksandr Nikolajevitš Serov (vene keeles Александр Николаевич Серов; ukraina keeles Олександр Миколайович Сєров Oleksandr Mõkolajovõtš Serov; sündinud 24. märtsil 1951 Mõkolajivi oblastis Ukraina NSV-s) on vene ja ukraina laulja, helilooja, dirigent, poeet ja muusikaprodutsent.

Eelkõige on ta tuntud helilooja Igor Krutoi loodud laulude «Ты меня любишь», «Как быть», «Мадонна», «Я люблю тебя до слёз» ja «Звездопад» esmaesitajana.

Lapsena oli tema lemmiklauljaks Tom Jones. Pärast 8. klassi lõpetamist 1965. aastal astus ta muusikakooli õppima klarnetimängu, samal ajal õppis ta iseseisvalt klaverit.

1969–1972 teenis aega Nõukogude Armees Sevastopolis.

1970-aastate lõpul ja 1980-aastate algul töötas ta mitmete estraadiansamblite juhina. 1983. aastal tegi Serov debüüdi rahvusvahelisel lauluvõistlusel Jaltas, kus pälvis 2. koha. Tema esimene heliplaat ilmus aastal 1984.

1987 pälvis ta peapreemia rahvusvahelisel konkursil „Intertalent” Prahas ning ilmus tema esimene videoklipp lauluga „Madonna”. 1988 sai Serov peapreemia rahvusvahelisel konkursil Budapestis. 1988—1993 andis ta kontserte Saksamaal (koos Dieter Bohleni ja Cliff Richardiga), Iisraelis, Kanadas ja USA-s.

Alates 1987. aastast esineb ta alalise külalisena populaarses teleprogrammis „Aasta laul” («Песня года»). Aastal 2013 valmistati Serovi tellimusel ainueksemplarina kuld- ja briljantkaunistustega klaver Bechstein.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]