Cliff Richard

Allikas: Vikipeedia
Cliff Richard
Cliff Richard, 2013
Cliff Richard, 2013
Sünninimi Harry Rodger Webb
Sündinud 14. oktoober 1940 (83-aastane)
Stiilid skiffle, rock'n'roll, popmuusika, gospel
Elukutse laulja
Pill vokaal, kitarr, löökpillid
Tegev 1958–
Plaadifirma EMI, Columbia Graphophone Company, Epic, Decca, Rocket, Papillon
Seotud esitajad The Shadows, Olivia Newton-John, Dionne Warwick
Veebileht Koduleht

Sir Cliff Richard (sünninimega Harry Rodger Webb; sündinud 14. oktoobril 1940 praeguse India Uttar Pradeshi osariigi territooriumil Lucknow's) on Suurbritannia rock'n'roll'i ja poplaulja ning ettevõtja.

Varjunime Cliff Richard võttis ta endale kohe karjääri alguses 1958. Varjunimi vihjas tema eeskujule Little Richardile, kes on temast 8 aastat vanem. 1980 võttis ta selle oma ametlikuks nimeks.

Suurbritannia edetabelis UK Top 20 on Richardil olnud rohkem kui 130 singlit, albumit ja EP-d, sealhulgas 67 esikümnes (ainult Elvis Presleyl on rohkem). Tema ja Elvis on ainsad, kes pääsenud Suurbritannia singlite edetabelisse kuuel kümnendil. 14 korda on ta seda edetabelit juhtinud ja ainsana on ta viiel järjestikusel kümnendil Suurbritannia singlite edetabeli eesotsa pääsenud.

1968. aastal saavutas ta Suurbritanniat esindades Eurovisiooni lauluvõistlusel lauluga "Congratulations" ("Õnnesoovid") teise koha, 1973. aastal osales aga uuesti lauluga "Power to All Our Friends" ("Las jääda kõik, mis hea") ja pälvis kolmanda koha.

1980 sai Richard Briti impeeriumi ordu liikmeks panuse eest popmuusikasse ja heategevusse. 17. juunil 1995 tõsteti Richard rüütliseisusse. Ta oli esimene rokkstaar, kes selle au pälvis.

2010 omandas Richard Barbadose kodakondsuse. Tal on Barbadosel kinnisvara. Sellest ajast on ta Suurbritannia ja Barbadose kodakondne. Ta elab vaheldumisi Barbadosel ja Portugalis, aastast 2019 ka USA-s.

Richard pole kunagi abielus olnud ja tal pole lapsi. Tema sõnul ei suuda popstaarid hoida pikaajalisi armusuhteid ja see on hind, mida ta peab oma kuulsuse eest maksma.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]