Ülo Krigul

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Ülo Krigul (sündinud 7. novembril 1978) on Eesti helilooja.

Ta õppis Nõmme Muusikakoolis viiulit. 1997. aastal lõpetas ta Tallinna Muusikakeskkoolis kompositsiooni ja kaugõppes tuuba eriala. 1997. aastal jätkas ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kompositsiooni erialal 2001. aastani Raimo Kangro, alates 2001. aastast René Eespere ja hiljem Tõnu Kõrvitsa juhendusel. 2004. ja 2005. aastal täiendas Krigul end Viini Muusika ja Kaunite Kunstide Ülikoolis professor Detlev Müller-Siemensi juures ja 2006. lõpetas ta juhendaja Tõnu Kõrvitsa käe all Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrikraadiga.

Ülo Krigul on ka muusikaorganisaator, ta on asutanud Eesti Muusikaakadeemia juures Sügisfestivali ning on koos Timo Steineriga iga-aastase festivali "Eesti muusika päevad" kunstiline juht ja produtsent. Krigul on mänginud klahvpille mitmes džäss- ja rokkansamblis (näiteks The Sun) ja tegutsenud arranžeerijana. Mänginud ka bluusiansamblis Compromise Blue.

Ülo Kriguli loomingut on ette kantud uue muusika festivalidel Eestis ning kontsertidel Saksamaal, Austrias, Tšehhis, Lätis, Ukrainas jm.

Orkestriteos "JenZeits" pälvis Berliini muusikafestivalil young.euro.classic 2005 auhinna Europäische Komponistenpreis 2005.[1] Teos kõlas maailmaesiettekandes 9. augustil 2005 Berliini Kontserdimajas Eesti Muusikaakadeemia Sümfooniaorkestri esituses Paul Mägi dirigeerimisel. 54. rahvusvahelisel nüüdismuusikakonkursil rostrumil Pariisis võitis "JenZeits" alla 30-aastaste heliloojate teoste hulgas esikoha.

2005. aastal sai Ülo Krigul Eesti Rahvuskultuuri Fondi debütandi preemia ja 2006. aastal Heino Elleri muusikapreemia.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. European Composer Award

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]