Weißensee (järv Kärntenis)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Weißensee
Weissensee20050603.jpg
Weißensee vaadatuna õhust
Valgla maad Austria
Väljavool Weissenbach Drava jõkke
Pindala 6,5 km²
Pikkus 11,6 km
Laius 900 m
Suurim sügavus 97 m
Kõrgus merepinnast 930 m
Koordinaadid 46° 42′ N, 13° 20′ E
Weißensee (järv Kärntenis) (Austria)
Weißensee (järv Kärntenis)

Weißensee on järv Austria Kärnteni liidumaal Gailtali Alpides. See kõrgelasuv suplusjärv jagab oma nime Weißensee vallaga põhja- ja lõunakaldal.

Liustikujärve läänekallas asub Kreuzbergi sadula lähedal, kust kulgeb maantee Greifenburgist Hermagori. Väiksem mägitee kulgeb Drava orust Stockenboi kaudu idaotsa. Vaatamata kõrgusele 930 m merepinnast võib järve pinna temperatuur suvekuudel tõusta 24 °C-ni, samas talvel külmub veepind täielikult ja võimaldab uisutajatel vabalt jääl liikuda.

Järsu kalda tõttu on idaosa peaaegu asustamata, kus ainult kitsas rada viib idaotsa, kus järveni ulatub Stockenboi vald. Siit voolab Weißenbachi oja alla Drava orgu. Piki kallast on ümbritsevatest Lõuna-Lubjakivialpidest pärit kriidipangad, mis annavad veele iseloomuliku värvi ja Weißenseele ('valge järv') selle nime.

Umbes 2/3 järve pinnast on kaitseala osa. Laevatransporti järvel pakuvad neli alust ja kiirpaat, peale ühistranspordi on mootorpaatide kasutamine keelatud. Järve vesi ulatub joogivee kvaliteedini. Piirkonnas on palju elusloodust. See sisaldab palju kalaliike, eriti forelli, karpkala, ahvenat ja haugi. Samuti on palju linnuliike, alates partidest kuni hanede ja haigruteni.