Virginia City

Allikas: Vikipeedia
Virginia City

inglise Virginia City

Pindala 2,2 km²[1] Muuda Vikiandmetes
Elanikke 787 (1.04.2020)[2][3] Muuda Vikiandmetes

Koordinaadid 39° 19′ N, 119° 39′ W
Virginia City (Nevada)
Virginia City

Virginia City on rahvaloendustel arvestatav kohaliku võimuorganita asula (census-designated place) Ameerika Ühendriikides Nevada osariigis, Storey maakonna halduskeskus ja ainuke suurem asula.

Virginia City on üks vanemaid asulaid Nevadas. See tekkis praktiliselt üleöö, kui Comstock Lode'is avastati 1859. aastal üks kõigi aegade suuremaid hõbedaleiukohti. Barakkides elavad kaevurid said hetkega miljonäriks. 1870. aastatel elas seal umbes 30 000 inimest. Toonase linna hiilgust iseloomustasid lugematud kristallkroonlühtrid, täishõbedast ukselingid ning restoranid, kus pakuti Prantsusmaalt imporditud austreid ja šampanjat.

Linnast sai Metsiku Lääne suurim kultuurimetropol, kohalikus ooperimajas Piper's Opera House esinesid omal ajal nii USA kui ka näiteks Briti kuulsused. 1876. aastal rajati linna tolle aja USA kõige moodsam koolimaja, mis sai kuulsaks oma keskküttesüsteemi ja jooksva veega tualettide poolest. Virginia City St. Mary kirikut peetakse Lääne-Nevada katoliikluse hälliks.

Virginia Cityt peetakse Mark Twaini kui kirjaniku sünnikohaks, sest kohaliku ajalehe noor reporter Sam Clemens kasutas just seal 1863. aastal esimest korda seda nime.

Et suur osa kergelt teenitud rahast kulutati viinale ja kaardimängule, oli 1880. aastal linnas üle 100 saloon'i ja palju kasiinosid. Praegu võib Virginia Citys külastada Nevada hasartmängumuuseumi. Linna vaatamisväärsusteks on ka kaheksa eri surnuaeda – näiteks eraldi katoliiklastele, tuletõrjujatele, vabamüürlastele ning teistesse usunditesse ja gruppidesse kuulujatele.

Virginia City peatänavat ääristavad väikesed poed, saloon'id ja hotellid. Asulas ei ole ühtki suurt kaubamaja ega kiirsöögikohta. Kohalikud elanikud saavad oma elatise teeninduse ja turismi alalt või leiavad tööd naaberlinnades.

Virginia Cityt võib tervikuna pidada Metsiku Lääne muuseumiks. Selle ümbruses filmiti ka kuulus vesterniseriaal "Bonanza". Virginia City vanalinn kuulub USA ajaloomälestiste hulka (National Register of Historic Places).

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]