Vikipeedia:Tammsaare-võistlus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Anton Hansen Tammsaare, 000290.jpg

A. H. Tammsaare muuseum Kadriorus, A. H. Tammsaare muuseum Vargamäel ja MTÜ Wikimedia Eesti korraldasid 30. augustist kuni 12. novembrini 2013 eestikeelses Vikipeedias avaliku võistluse, millega tähistati A. H. Tammsaare juubeliaastat.

Võistlusartiklite tähtajaks oli 12. november, võitjad kuulutati välja 29. novembril.

Võistluse eesmärgid[muuda lähteteksti]

Võistluse põhieesmärgiks oli Vikipeedias oleva A. H. Tammsaare artikli täiustamine. Kõrvaleesmärk oli Tammsaare loomingu kohta käivate artiklite toimetamine ning uute artiklite kirjutamine.

Mida oodatakse tublilt võistlejalt[muuda lähteteksti]

Võistlus toimus 30. augustist 12. novembrini 2013. Võistlusega võis liituda igal ajal selle perioodi jooksul.

Osaleda said kõik Vikipeedia registreeritud kasutajad peale korraldajate ja žürii liikmete. Registreerumiseks tuli kasutada Vikipeedia lehekülje ülaosas leiduvat nuppu "Logi sisse / registreeru kasutajaks". Kasutajanimi jättis talgulise anonüümseks, kui ta oma nime ise ei avaldanud. Auhinna vastuvõtmiseks tuli oma nimi žüriile teatavaks teha.

Talgutel osalejatel paluti lisada oma kasutajanimi ja lähtetekstide pealkirjad lehele Vikipeedia:Tammsaare-võistlus/Osalevad kasutajad ja artiklid.

Olulised olid kõik tegevused, mis on seotud Vikipeedia artiklite paremaks muutmisega teiste vikipeediate artiklitele toetudes. Tublilt talguliselt oodati, et ta:

  • annab kasutatud lähteteksti sisu otstarbekuse piires õigesti edasi;
  • jälgib teiste tehtud parandusi oma tekstidele ja püüab neist õppida või vaidlustab need;
  • vajaduse korral küsib teistelt Vikipeedia tegijatelt nõu;
  • parandab ja kommenteerib võimaluste piires teiste võistlejate tööd;
  • püüab saavutada, et eestikeelse Vikipeedia artiklid oleksid sidusad, hästi ja arusaadavalt sõnastatud, põhjalikud ja ülevaatlikud, ning püüab tagada nende tõesust viidetega usaldusväärsetele allikatele;
  • kirjutab laitmatus eesti keeles.

Töö artiklite kallal toimus Vikipeedia põhimõtete ja reeglite alusel kasutajate koostöös.

A. H. Tammsaarega seotud artikleid, mis veel puudu[muuda lähteteksti]

Vikipeedias on kategooria A. H. Tammsaare, mille artiklites leiduvad punaseid linke (s.o puuduolevaid artikleid) näeb siit: [1]

Kingitused võistlejatele[muuda lähteteksti]

Peaauhinnaks oli eksklusiivne fotoseanss ajastupärastes rõivastes koos kaaslasega ja "Tõe ja õiguse" audioraamat; lisaks kingitakse tublimatele muuseumide kinkekaarte, raamatuid ja Vikipeediaga seotud väikesi meeneid.

Kõige tublimatena paistsid silma nimede Bioneer1 ja Estsiiri all tegutsenud kasutajad, kes kuulutati ka võistluse võitjateks.

Kasutajanimede taga olid Margus Mägi ja Siiri Pärkson. Mõlemad võistlejad said preemiaks fotosessiooni Tammsaare ajaloolises korteris, audioraamatu "Tõde ja õigus" I ning meene MTÜ Wikimedia Eestilt.

Žürii[muuda lähteteksti]

Žürii töös osalemiseks olid andnud nõusoleku A. H. Tammsaare Muuseumi juhataja Maarja Vaino, muuseumi kuraator Berit Kaschan, Tammsaare Muuseumi Vargamäel juhataja Aune Suve, kirjandusloolane ja ajakirja Looming peatoimetaja asetäitja Toomas Haug, eestikeelse Vikipeedia vabatahtlik toimetaja ja MTÜ Wikimedia Eesti liige Ott Heinapuu.

Kuidas küsimusi esitada[muuda lähteteksti]

Küsimusi sai esitada käesoleva lehekülje arutelulehel.

Korraldajate kontaktandmed[muuda lähteteksti]

Kontakt A. H. Tammsaare Muuseumis: Maarja Vaino, tel. 6013111/55583269, e-post maarja.vaino[@]linnamuuseum.ee

MTÜ Wikimedia Eesti poolne kontakt: Ave Maria Mõistlik, e-post avjoska[@]yahoo.com