Vikipeedia:Filiae Patriae 100 artiklit

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Filiae Patriae 100 artiklit on ettevõtmine, mille käigus korporatsioon Filiae Patriae panustab Vikipeediasse 100 artikliga.

Siin leheküljel on loetletud selle ettevõtmise raames koostatud vikiartiklid.

Artiklid[muuda lähteteksti]

Lisa siia alla link enda loodud artiklile. Selleks trüki sisse järgnev tekst: [[Artikliteema]]

  1. Latiiv
  2. Kodune testament
  3. Tunnistajate juuresolekul alla kirjutatud testament
  4. Omakäeliselt kirjutatud testament
  5. Kristianstads Nation

Alustamine[muuda lähteteksti]

Selleks, et oleks võimalik artikliga rahulikult ja segamatult toimetada, loo see enda kasutaja alamlehele ('Kasutaja:Kasutajanimi/Artiklinimi'). Kui su artikkel on juba sellises faasis, et on valmis avaldamiseks, siis vaata allapoole, kus räägib uue artikli loomisest.

Vali endale meelepärane teema, kuid seejuures pööra tähelepanu juba Vikipeedias olevale sisule. Kui sel teemal on korralik artikkel, siis vali midagi muud. Kui artikkel on väga lühike, siis kopeeri selle artikli tekst oma alamlehele ja täienda-paranda seda. Vaata ka seda, mida teised on valinud ja ära teemat korda.

Artikli koostamine[muuda lähteteksti]

Artikli koostamisel oleks igati kasulik abiks võtta juhendit ja tutvuda heade artiklitega, mis aitaksid mõista hea artikli koostamise põhimõtteid. Vaata näiteks artikleid andesiit ja Uurali algkeel.

Artikli tekst peab olema entsüklopeediline ning kindlasti ei tohi kopeerida teiste autorite loodut (plagiaat ehk loomevargus on lubamatu). S.t kasuta omaenda sõnastust ning viita faktide päritolule, et nende paikapidavust oleks võimalik kontrollida.

Artikli sisu võib vabalt koostada alguses väljaspool Vikipeediat, oma arvuti tekstidokumendis. Selle alamlehele salvestamise ning vastavalt nõuetele vormindamise saab jätta lõppu (aga arvesta, et selleks kulub ka veidi aega). Enne salvestamist kasuta kindlasti "Näita eelvaadet" nuppu ja salvesta alles siis, kui artikli sisu ja väljanägemisega rahule jääd.

Vormistamine on lihtne – see seisneb suuresti ainult siselinkide ja allikaviidete korrektsel viisil lisamises.

Uue lehekülje loomine[muuda lähteteksti]

Kui oled oma kasutaja alamlehel saanud artikli valmis, siis võid luua uue lehe, kuhu siis vastav artikkel lisada. Uue lehekülje loomiseks on mitu võimalust.

  • Klõpsa punasel lingil. Avaneb lehekülje muutmiskast. Kirjuta sinna uus tekst ja salvesta.
  • Loo soovitud lehekülje link, et oleks võimalik lingil klõpsata. Selleks kirjuta topeltnurksulgudes lehe pealkiri (nt [[Lehekülg]]) sobivasse kohta (kui sobivat kohta ei leia, siis liivakasti. Salvesta lehekülg. Klõpsa loodud lingil, kirjuta uue lehekülje tekst ja avalda muudatused.
  • Sisesta artikli pealkiri Vikipeedia otsingusse. Kui Vikipeedias vastav artikkel puudub, tuleb ette lehekülg, millelt leiad punase lingi uue lehekülje loomiseks.
  • Asenda mõne lehekülje aadressiribas olev pealkiri pealkirjaga, mida tarvis, ning mine saadud aadressile.
  • Kirjuta järgmisesse lahtrisse loodava artikli pealkiri ja vajuta "Alusta lehekülge".

Abi[muuda lähteteksti]

Tekkinud küsimustele võib leida vastused juhendist. Sealt saad vaadata ka seda, kuidas on mõni konkreetne artikliosa vormistatud, kuidas lisada viiteid ja pilte ning mil viisil sisestada tabeleid.