Vikipeedia:Digihariduse konkurss

Allikas: Vikipeedia
Paneme ühiselt Eesti majandustaeva elama!

Digihariduse konkurss on ellu kutsutud selleks, et täiendada majandusvaldkonna artiklite hulka eestikeelses Vikipeedias ja muuta majanduskeele mõistevara kõigile hõlpsamini kättesaadavaks. Konkursi viivad läbi ning parimaid artiklikirjutajaid premeerivad Tartu Ülikool ja Swedbank. Konkursi raames korraldatakse kaks artiklivõistlust aastas. Digihariduse konkurss on osa Vikipeedia edendamise projektist Miljon+.

Artiklivõistlus toimub Vikipeedia keskkonnas 1. septembrist kuni 1. detsembrini 2017. Osaleda saavad kõik, kes kirjutavad Vikipeediasse uusi eestikeelseid majandusalaseid artikleid või täiendavad olulises mahus olemasolevaid.

Kuidas osaleda[muuda lähteteksti]

Osalemiseks on vaja registreeruda Vikipeedia kasutajaks, leida sobiv teema või artikkel. Artikleid võib ka tõlkida teistest Vikipeedia keeleversioonidest, samuti võib osaleja täiendada juba olemasolevaid artikleid. Artiklite arv kasutaja kohta ei ole piiratud. Uutel kirjutajatel palume tutvuda üldise vikijuhendiga. Kindlasti on abiks ka heade artiklite lugemine ning artiklite kvaliteedikriteeriumid.

Kui osaled digihariduse konkursil, siis anna sellest kindlasti teada siin. Samalt lehelt saad näha ka seda, mis teemad on valinud teised kasutajad.

Hindamiskomisjon[muuda lähteteksti]

Hindamiskomisjoni liikmed on Tartu Ülikooli ja Swedbanki esindajad: Helje Kaldaru, emeriitdotsent (TÜ majandusteaduskond); Riina Reinsalu, keeletoimetamise õppejõud (TÜ eesti ja üldkeeleteaduse instituut); Ivo Kruusamägi, vikipedist (TÜ); Kaur Orgusaar, karjäärikoordinaator (Swedbank); Tõnu Mertsina, peaökonomist (Swedbank); Art Lestberg, Head of Corporate Sales Business Area (Swedbank).

Hindamiskomisjon selgitab välja parimad artiklikirjutajad, keda premeeritakse auhinnaga. Hindamisel võetakse arvesse nii artiklite kvaliteeti kui ka teema keerukust ja olulisust. Rahalised preemiad paneb välja Swedbank.

Soovituslike artiklite loend[muuda lähteteksti]

Konkursile esitamiseks sobivad kõik majandusvaldkonna artiklid, aga eriti tervitatav on artiklite loomine põhimõistete ja teiste väga otsitud artiklite kohta. Järgnevalt mõned näited.

Tulemused[muuda lähteteksti]

Parimate väljakuulutamine Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis 27. juulil 2017.

Esimese konkursi puhul, mis toimus 1. veebruarist kuni 1. juunini 2017, sai esile tõstetud järgnevaid artikleid ja autoreid:

Kontakt[muuda lähteteksti]

Konkursiga seotud küsimusi saab esitada Ivo Kruusamägile (ivo@wikimedia.ee). Samuti saab neid esitada siinse lehekülje arutelus.

Välislingid[muuda lähteteksti]