Vikipeedia arutelu:Digihariduse konkurss

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Miks konkurss, mitte võistlus? – Eelneva allkirjata kommentaari kirjutas 146.255.183.162 (arutelukaastöö).

Väga otsest põhjust ei olegi. Mingi nime pidi sellele ettevõtmisele andma ja antud juhul sai kokku lepitud selline nimetus. Ivo (arutelu) 2. veebruar 2017, kell 11:35 (EET)

Juba 1. veebruarist kestab ja siiamaani pole bännerit üleval, et kõigi Vikipeedia kasutajate ja toimetajate tähelepanu sellele juhtida? Ave Maria (arutelu) 18. veebruar 2017, kell 10:26 (EET)

Bänner varsti tuleb. Ei ole vaja kogu selle perioodi jooksul inimesi spämmida. Ivo (arutelu) 18. veebruar 2017, kell 13:32 (EET)

Minu meelest on konkursi pealkiri praegu eksitav, sest digiharidus on sedavõrd üldine mõiste, et see kuidagi ei seostu kitsalt ainult majandusega. Miks see poleks võinud olla näiteks Majandushariduse konkurss vms? Tõstsin selle teema, kuna tekitasin mitmesugustest digiõppevahenditest ja nende seostest Vikipeediaga ülevaate saamiseks projektilehe Vikipeedia:Vikiprojekt Digiõppevahendid. --Andrus Kallastu (arutelu) 17. aprill 2018, kell 00:59 (EEST)

Siht on siia lisada ka mitmeid teisi valdkondi. Ivo (arutelu) 17. aprill 2018, kell 01:48 (EEST)
Väga hea, kui see algatus ei ole ainult ühe valdkonna keskne. Tallinna Ülikooli Digiõppevaramu projekt oleks ka põhimõtteliselt huvitatud ühel või teisel moel digihariduse edendamisel kaasa lööma. Nad teevad oma asju omal platvormil https://vara.e-koolikott.ee/ ja kõik materjalid ilmuvad automaatselt ka e-koolikotti https://e-koolikott.ee/. Mina olen selle projekti raames osalenud üldhariduskooli gümnaasiumitaseme muusikaõpetuseks mõeldud materjalide koostamisel ja teinud seda wikibooksi platvormil, vt [1] ja [2]. Kuna Digiõppevaramu on algusest peale koostatud samadel autoriõiguse tingimustel kui Vikipeedia, siis on nende kahe süsteemi vahel lihtne suhelda: kõiki materjale võib probleemideta ühest teise ümber tõsta. Miks see on vajalik? Mõlemal platvormil on omad voorused ja puudused. Vikipeedia+ (+ sõsarporjektid) annab võimaluse versioonde võrdlemiseks ja aruteluks, Digiõppevaramus see võimalus puudub. Samas on Digiõppeavaramus arendatud välja terve rida rakendusi näiteks ülesannete sooritamiseks, mida Vikipeedia+ ei võimalda. Vikipeedias palju parem suurematel tervikutel silma peal hoida, kuid Digiõppevaramu on võib-olla visuaalselt veidi "ilmekam". Ühesõnaga: selle teemaga seoses võiks mõelda näiteks mõne konkursi korraldamisele näiteks õpilastele, kes koostaksid Vikipeedias materjali, mis Digiõppevaramu kaudu jõuaks ka e-koolikotti jne. Samuti võiks teha näiteks spetsiaalselt õpetajatele suunatud "Vikipeedia+ kui õppevahend" tüüpi koolitusi.--Andrus Kallastu (arutelu) 17. aprill 2018, kell 11:17 (EEST)

Artiklite loend on üle viidud lehele Majandusteaduse mõisteid.

See loend seal ei ole sama asi nõndasamuti nagu siinne loend ei ole terviklik majandusmõistete loend (nt seepärast, et kui meil juba mingil teemal on viisakas artikkel, siis ei ole mõtet seda soovituslike artiklite loendisse panna). Ivo (arutelu) 21. detsember 2018, kell 03:48 (EET)
Ok, siiski võiks kõik mõisted olla loetletud võimalikult ühes kohas, st mitte aretada sama asja kahes erinevas kohas. Loendis Majandusteaduse mõisteid oli terve rida siinseid asju puudu. Eelkõige peaks asjad olema olemas loendis. --Andrus Kallastu (arutelu) 21. detsember 2018, kell 22:47 (EET)
Ma ei väärtusta loendeid eriti kõrgelt, sest reeglina on need eestikeelses Vikipeedias väga halvasti koostatud ja sellisel kujul ei näe ma nende eksistentsil vähimatki mõtet. Ning artiklite takkajärgi (st tekkimise järgselt) loenditesse kandmine, mida siin on laialt praktiseeritud, on eriti kasutu, sest seesuguste loendite ainuke väärtus saab olla nende artiklite väljatoomises, mida Vikipeedias veel ei ole. Seepärast ei soovi ma naljalt nendega asjadega tegemist teha.
See loend siin täidab eelkõige seda eesmärki, et välja tuua just nimelt antud valdkonna olulisi artikleid, millele konkursil osalejad võiksid tähelepanu pöörata. Sellisena on see hoopis erinev mõnest üldisest loendileheküljest ning ei pea mingite olemasoleva mõistete loendiga sugugi kattuma. Ivo (arutelu) 21. detsember 2018, kell 23:21 (EET)
Ma ei jaga Sinu skeptilisust loendite vajalikkusest, minu meelest on valdkonna mõisteid koondavad loendid vägagi vajalikud. Seetõttu oli ka minu üleskutse, et eelkõige peaksid märksõnad (isegi kui vastav artikkel veel puudub) olema olemas loendis ja siis loomulikult võib teha erinevaid väljavõtteid konkreetsete aktsioonide (nagu näiteks artiklite koostamise konkurss) läbiviimiseks.--Andrus Kallastu (arutelu) 22. detsember 2018, kell 00:30 (EET)
Ei saa ei mind, ega ühtki teist Vikipeedia kaasautorit kohustada panustama mõnda konkreetsesse artiklisse. Mind siiralt ei huvita, et mis seal loendis on. Kui tahad, siis täienda. Kui tahad, siis võid kasutada ka seda loendit, mille ma siia olen kokku pannud. Ivo (arutelu) 22. detsember 2018, kell 00:58 (EET)