Victoria Alexandra

Allikas: Vikipeedia
 See artikkel räägib Edward VII tütrest; kuninganna Victoria tütre kohta vaata artiklit Victoria Alexandra (1840–1901)

Victoria Alexandra
Sünniaeg 6. juuli 1868
Surmaaeg 3. detsember 1935 (67-aastaselt)
Pereliikmed Albert Victor, George V, Louise, Maud
Autogramm

Printsess Victoria (sünninimega Victoria Alexandra Olga Mary; 6. juulil 18683. detsember 1935) oli Briti kuningliku perekonna liige, kuningas Edward VII neljas laps ja teine tütar.

Sünd[muuda | muuda lähteteksti]

Printsess Victoria sündis 6. juulil 1868 Londonis Marlborough House'is. Tema isa oli Walesi prints Albert Edward, kuninganna Victoria ja prints Alberti vanim poeg. Tema ema oli Walesi printsess Alexandra, Taani kuninga Christian IX ja kuninganna Louise'i vanim tütar. Briti monarhi lapselapsena oli tema tiitel Tema Kuninglik Kõrgus Walesi printsess Victoria. Perekonnaringis kutsuti teda Toriaks.

Ta ristiti 6. augustil 1868 ning tema ristivanemad olid kuninganna Victoria, Venemaa keiser, Venemaa tsareevitš, prints Arthur, Hesse-Rhine'i prints Ludwig, Hesse-Kasseli prints George, Kreeka kuninganna, Taani leskkuninganna Caroline Amalia, Hesse-Kasseli Marie, Mary Adelaide Cambridge ja Anhalt-Dessau printsess Friedrich.

Kuninglik elu[muuda | muuda lähteteksti]

Printsess Victoria Alexandra oma koera Maciga

Printsess Victoria veetis lapsepõlve Marlborough House'is ja Sandringhamis ning teda õpetasid koduõpetajad. Printsess oli eriti lähedane oma venna, tulevase kuningas George V-ga.

Kuigi Victorial käis palju kosilasi, ei abiellunud ta kunagi. Selles arvatakse olevat olnud suur osa tema emal Alexandral. Victoria jäigi vanemate seltsiliseks ning elas emaga koos kuni viimase surmani 1925. aastal. Seejärel lõi ta oma kodu Coppinsis Buckinghamshire'is. Ta oli huvitatud külaelust ning lõi selles kaasa.

Surm[muuda | muuda lähteteksti]

Printsess Victoria suri oma kodus 3. detsembril 1935. Tema matusetalitus peeti St George'i kabelis ning ta maeti Frogmore'i kuninglikku matmispaika. Victoria surm avaldas tugevat mõju ta vennale George V-le, kes suri kuu aega hiljem.