Valle-Sten Maiste

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Valle-Sten Maiste (sündinud 17. oktoobril 1972 Tallinnas) on eesti kultuuriajakirjanik, toimetaja ja teatrikriitik. Ta on ajalehe Sirp esseistikatoimetaja[1] ning TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia filosoofia ja esteetika lektor.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Maiste lõpetas 1990. aastal Tallinna 54. Keskkooli. 1996. aastal lõpetas Maiste Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna ajaloo osakonna,[2] peaaineks lähiajalugu ja kõrvalerialaks filosoofia. Tema diplomitöö "Kuuekümnendad ja tänapäev. Väljumine modernismist" käsitles 1968. aasta üliõpilasrahutusi, seda juhendas Kaido Jaanson.

1998. aastal kaitses Maiste Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnas magistrikraadi eesti kirjanduse erialal. Magistritöö kandis pealkirja "Erinevate subjektimõistmiste vastumäng Vaino Vahingu ja Madis Kõivu romaanis "Endspiel. Laskumine orgu"", juhendaja Arne Merilai. Aastail 1998–2003 õppis Maiste Tartu Ülikoolis doktorantuuris eesti kirjanduse erialal, kuid katkestas õpingud.

Erialane tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Alates 1994. aastast on Maiste avaldanud erinevates väljaannetes artikleid teatrist ja kirjandusest ning arvustanud filosoofiaalaseid tõlke- ja algupäraseid raamatuid. 1998–1999 töötas ta Sõnumilehe meelelahutustoimetuse reporterina ning toimetas ajalehe Postimees lisaväljaande "Kultuur" kirjanduskülgi. 1999–2001 töötas ta Postimehe kultuuritoimetajana.

Aastast 2001 töötab ta kultuurilehe Sirp esseistikatoimetaja ja TÜ VKA filosoofia ja esteetika lektorina. Lisaks sellele on ta õpetanud mitmesuguseid valikkursusi Tartu Ülikoolis ja EMTA Lavakunstikoolis.

Maiste on 1999. aastast Teatriliidu liige ja kuulub alates 1994. aastast üliõpilaskorporatsiooni Revelia.[3]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Valle-Sten Maiste on abielus, tal on kaks tütart ja poeg.

Publikatsioone Sirbis[muuda | muuda lähteteksti]

Valle-Sten Maiste publikatsioonid ajalehes Sirp.

Teisi publikatsioone[muuda | muuda lähteteksti]

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]