Urbo Vaarmann

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Urbo Vaarmann (sündinud 6. jaanuaril 1977 Rakveres) on Eesti ettevõtja ja poliitik, kes oli XII Riigikogu liige (alates 31. oktoobrist 2013).

Ta on õppinud Kadrina Keskkoolis ja lõpetanud aastal 1996 Rakvere Ametikooli. Aastast 2006 on ta õppinud Tallinna Tehnikaülikoolis haldusjuhtimist[1].

Ta on töötanud AS Inest Market müügidirektorina ning Haridusportaal OÜ juhina.

Kohtuasi[muuda | muuda lähteteksti]

Vaarmann on kohtu all süüdistatuna pettuse teel soodustuse saamises, samuti pistise korduvas andmises. 27. märtsil 2014 võttis Riigikogu talt saadikupuutumatuse, et kohtumenetlust jätkata.[2] 4. mail 2015 nõustus ta sõlmima kokkuleppe, mille kohaselt jääb süüdi pistise andmises ja soodustuskelmuses, saab kahe aasta ja kuue kuu pikkuse tingimisi karistuse ning kohustub tasuma riigile 30 000 eurot. Ühtlasi lubas ta astuda välja ka Keskerakonnast.[3]

Süüdistuse kohaselt taotles Vaarmann ühele osaühingule 2010. aasta septembrist 2014. aasta maini põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametist (PRIA) pettuse teel toetust Jõgevamaal asuva hoone rekonstrueerimiseks ja kinnistule välisrajatiste ehitamiseks. Pettus seisnes omafinantseeringu mittetasumises ja ehituskulude suuremana näitamises. PRIA määras OÜ-le toetuse 283 623,79 eurot, millest maksti välja 95 731,97 eurot. Ülejäänud toetuse väljamaksmine peatati pettusekahtluse tõttu. Lisaks süüdistati Vaarmanni tuttavale PRIA ametnikule pistise andmises selle eest, et too uuriks, mille tõttu toetuse teise osa väljamaksmine venib, ning võimalusel kiirendaks toetuse väljamaksmist. Vastutasuna võimaldas Vaarmann ametnikule sünnipäevapeo korraldamise PRIA-lt saadud vahenditest renoveeritud hoonetes ning Vaarmanni lähedase korraldatava ürituse reklaami meediaväljaandes.[4]

Poliitiline tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Urbo Vaarmann oli Eesti Keskerakonna liige 13. juunist 2000. aastast kuni aprilli lõpuni 2015.

  • 2009. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel kandideeris Vaarmann Eesti Keskerakonna nimekirjas Tartu Linnavolikokku ning osutus 563 häälega valituks. Vaarmann sai häälte arvult Keskerakonna Tartu linna valimisnimekirjas kolmanda tulemuse.
  • Tartu Linnavolikogus asus Vaarmann tööle linnavarakomisjoni esimehena ning arengu- ja planeerimiskomisjoni liikmena.
  • 2011. aasta Riigikogu valimistel kandideeris Vaarmann Riigikokku Eesti Keskerakonna nimekirjas Tartu linna valimispiirkonnas ja kogus 1745 häält, kuid ei osutunud valituks. Häälte arvult oli see Keskerakonna Tartu linna valimisnimekirjas teine tulemus.
  • 2013. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste järgselt moodustasid Tartu linna juhtimiseks koalitsiooni Reformierakond, Keskerakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond. Seoses uue koalitsiooni tekkimisega loobus Aadu Must oma Riigikogu mandaadist, et asuda tööle Tartu Linnavolikogu esimehena. Urbo Vaarmannist sai alates 31.10.2013 Aadu Musta asendusliige XII Riigikogus.
  • Riigikogus asus Vaarmann tööle haridus- ja kultuurikomisjoni liikmena.
  • 2015. aasta Riigikogu valimistel kandideeris ta valimisringkonnas nr 9 (Jõgeva ja Tartu maakond), sai 431 häält ning valituks ei osutunud.[5]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Urbo Vaarmann on abielus, peres poeg ja tütar. Vaarmann on ka Eesti Kaitseliidu liige.

Artikleid[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]