Toompark

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Perekonnanime kohta vaata artiklit Toompark (perekonnanimi).

Toompark
Tallinn snelli tiik.jpg
Snelli tiik Toompargis
Asukoht
Aadress Tallinn
Kirjeldus

Toompark on haljasala Tallinna kesklinnas. Haljasala piires on ka endisest vallikraavist moodustatud Snelli tiik ning spordiväljak.

Asukoht[muuda | muuda lähteteksti]

Toompargi piir kulgeb Toompuiestee ja Nunne tänava ristumiskohast mööda Nunne tänava pargipoolset teemaad kuni Nunne 11 kinnistuni, mööda nimetatud kinnistu läänepoolset piiri ja piki selle sirgjoonelist pikendust lõunasse kuni Toompea müürini, mööda müüri edelasse ja seejärel lõunasse kuni ristumiseni Falgi teega, mööda Falgi tee pargipoolset teemaad läände kuni ristumiseni bastioni müüriga, mööda müüri kirdesse ja loodesse ning piki müüri sirgjoonelist pikendust kirdesse kuni kinnistu Toompuiestee 18c hooneni, mööda nimetatud hoone pargipoolset seina kuni Toompuiesteeni ning mööda Toompuiestee pargipoolset teemaad põhja ja seejärel kirdesse kuni ristumiseni Nunne tänavaga, jättes välja kinnistud Toompuiestee 24, 26 ning 30[1].

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Snelli tiigi ääres Toompargis asus, 1. detsembril 1974 avatud 1924. aasta 1. detsembri ülestõusu mälestusmärk

Balti jaama vastas asunud 1924. aasta 1. detsembri ülestõusu mälestusmärk

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Tallinna parkide kaitse alla võtmine ja välispiiride kirjeldused, Eesti Vabariigi Valitsuse korraldus nr 341, 06.05.2004, RTL 2004,64,1075