Snelli tiik

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Snelli tiik
Snelli tiik 2018. aasta suvel

Snelli tiik (ka Schnelli tiik, Šnelli tiik, Vallikraav, Patkuli tiik, Patküla kraav, Patkuli kraav, saksa keeles Patkuls-Wallgraben, Wallgraben) on Toompea lossi kaitserajatisest (vallikraavist) moodustunud kunstlik veekogu tiik, mis asub Tallinna vanalinnas Toompargis. Vahel võidakse seda pidada n-ö Tallinna esindustiigiks.

Snelli tiik asub Tallinna Kesklinna linnaosas vanalinna asumis ning piirneb Toompea kõrgendiku, Falgi tee, Toompuiestee ja Nunne tänavaga. 1960. aastail oli Snelli tiigi Nunne tänava poolses osas liuväli, mille riietusruumina kasutati sealsamas tiigi otsal asuvat puithoonet.

2007. aasta 15. septembril toimus heategevuskampaania "AWARE 2007", mille raames peeti üritust "Snelli tiik puhtaks!".

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Tiik on moodustunud kunagi Toompea kõrgendikul asunud Toompead ümbritsenud vallikraavist, mis aga pärast militaartehnoloogia arengut kaotas oma sõjalise tähtsuse ning kujundati 19. sajandil pärast Tallinna kindluse sõjalise tähtsuse kaotamist Tallinna vanalinna ümbritseva parkide ja haljasalade osaks.

Nime on tiik saanud 17. sajandi Tallinna linnaedniku Johan Schnelli järgi, kellel oli praeguse Toompuiestee ja tiigi vahel maja.

Galerii[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]