Tabasalu

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Tabasalu

Elanikke: 3631 (1.01.2019)[1] Muuda Vikiandmetes

EHAK-i kood: 8009[2] Muuda Vikiandmetes
Koordinaadid: 59° 26′ N, 24° 33′ E
Tabasalu (Eesti)
Tabasalu

Tabasalu on alevik Harju maakonnas Harku vallas. Tabasalu on Harku valla keskus. Asula on muutunud populaarseks elamupiirkonnaks, seal on alates 2004. aastast kerkinud palju uusi kortermaju ja eramuid. Asustus on tihe[viide?] ja looduskeskkond taandub pidevalt elamuehituse ees.

Vaade Tabasalu pangalt

Loodus[muuda | muuda lähteteksti]

Tabasalu pankrannikul kasvas veel 2001. aastal haruldasi orhideelisi[viide?]. 1999. aastal loodi Eestimaa Looduse Fondi algatusel Rannamõisa maastikukaitseala koosseisus MTÜ Tabasalu Looduspark. 2006. aasta sügisel avati loodusrada, kuhu on paigaldatud ka infotahvlid.[3] Looduspark piirneb merega, sealne rand on sobib ujumiseks ja terviserada jooksmiseks.

Elanike arv[muuda | muuda lähteteksti]

Aasta Elanikke
2008 3177
2010 3316

Transport[muuda | muuda lähteteksti]

Kuna Tabasallu sõidetakse peamiselt ühte teed pidi, mis algab Tallinnas Haabersti ringilt, on tipptunnil sinna pääseda väga raske, sest ummikud on suured ning igapäevased. Piirkonnas on rohkem autosid, kui tee läbi suudab lasta [4].

Ühistransport on olemas, sõidavad nii liinibussid, kui ka marsruut-taksod. Ühistranspordiühendus Tallinnaga on tihe tipptundide ajal, muul ajal harvem.

Asutused ja kaubandus[muuda | muuda lähteteksti]

Tabasalus asuvad gümnaasium, lasteaed, muusikakool, raamatukogu, postkontor ning Tabasalu Spordikompleks ujula, mitme spordisaali, kaljuronimisseina ja kõrgseiklusrajaga.

Tabasalu keskuses asuvad Keila Tarbijate Ühistu Tabasalu kauplus, Kala Pluss ja Säästumarket. 3. juunil 2010 avati Rimi supermarket.[5] Tabasalus on ka tankla. Tabasalu söögikohad on peamiselt keskmise või kallima hinnaklassiga.[6]

Tabasalu territooriumil asusid kunagi Tiskre mõis ja Lucca mõis, Tabasalus asub ka Eesti NSV ajal ehitatud Ranna sovhoosi veetorn-elamu.

Üritused[muuda | muuda lähteteksti]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]