Taavi Veskimägi

Allikas: Vikipeedia
Taavi Veskimagi.jpg

Taavi Veskimägi (sündinud 20. novembril 1974 Eidaperes Raplamaal) on Eesti endine riigiametnik ja poliitik, tänane ärijuht.

Ta on lõpetanud Rapla Ühisgümnaasiumi 1993. aastal hõbemedaliga ja Tallinna Ülikooli haldusjuhtimise erialal 1998. aastal. Lisaks on ta õppinud Tallinna Tehnikaülikoolis ehituse eriala aastatel 1993–1995.

Taavi Veskimägi on alates 2009. aastast kuni tänaseni Eesti elektri ja gaasi põhivõrguettevõtte Elering ASi juhatuse esimees.

Varasemalt on Taavi Veskimägi töötanud ametnikuna Rahandusministeeriumis, olles nii Riigihalduse osakonna juhtaja kui ministeeriumi nõunik.

2001. aastal lõi Taavi Veskimägi koos mõttekaaslastega erakonna Res Publica. Poliitikas osaledes oli ta kahe Riigikogu koosseisu liige, töötades fraktsiooni esimehe ja Riigikogu aseesimehena.

Aastatel 2003-2005 oli Taavi Veskimägi Eesti Vabariigi rahandusminister.

2005. aastast oli ta Res Publica erakonna esimees, vedades Isamaa ja Res Publica erakondade ühendamist ning kuni 2007.aastani IRL’i kaasesimees.

Lisaks tööle riigiametniku ja poliitikuna on Taavi Veskimägi Eesti Kaitsetööstuse Liidu asutaja ja nõukogu liige. Ta on olnud paljude äriühingute nõukogu liige (Eesti Post, Tallinna Sadam, Lennuliiklusteenistus jne) ning investeerimiseettevõtte Alta Capital Partners nõunik.

Veskimägi kuulub Eesti Tööandjate Keskliidu volikogusse.

Taavi Veskimägil on varasematest kooeludest Anne-Ly Normaku ja Kaja Kallasega tütar ja poeg. 

Tunnustused[muuda | muuda lähteteksti]

Allikad[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Eelnev:
Tõnis Palts
Eesti rahandusminister
20032005
Järgnev:
Aivar Sõerd