Tõnu Timm

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Tõun)
Jump to navigation Jump to search

Tõnu Timm (hüüdnimi Tõun; sündinud 17. juunil 1964[1]) on Eesti kitarrist, laulja, helilooja, raadio muusikasaadete toimetaja, etnomuusika kollektsionäär.

Ta on mänginud ja laulnud ansamblites Beergrass (19861990), Jäääär (1991 kuni tänaseni), Bonzo ja Tõun (2004–2011), Jaanus Nõgisto ja Tõnu Timm (2013 kuni tänaseni), Kaidi&Barn Brothers. Annab kontserte koos Ilona Aasvere (Folkmill) ja Katrin Kate Mandeliga.

Ta on pühendunud slidekitarri, pedal-steelkitarri, Weissenborni kitarri ja havaikitarrimängija. Stuudiomuusikuna on ta mänginud slide-kitarri ja steelkitarri paljude Eesti muusikute ja muusikakollektiivide plaatidel (Ultima Thule, Tõnis Mägi, Ivo Linna, Bonzo, Jaak Tuksam, Liisi Koikson, Silvi Vrait, Kukerpillid, Curly Strings, Justament, Airi Allvee, Popidiot, Kollane Allveelaev G, Nine Lives,The Sun, Revolver, Maryann & The Tritones, Revals jpt). Soleerinud külalisena Taani rokkansamblis Seagulls. Samuti mängis ta havai kitarri filmi "Röövlirahnu Martin" (2005) taustamuusikas, kitarri 2017 aastal linastunud Andres Puustusmaa filmis Rohelised kassid.

Tegi 1990ndatel Kuku Raadios saadet "Maailmamuusika". 20002008 jätkas samalaadse etnomuusika saate tegemist Vikerraadios "Ilmahelide" nime all. Ta on pidanud etnomuusikaloenguid Tallinna Ülikoolis. On maailmamuusika asjatundjate paneeli World Music Charts of Europe liige.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]