Tõnu Timm

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Tõnu Timm (hüüdnimi Tõun; sündinud 17. juunil 1964[1]) on eesti kitarrist, laulja, helilooja, raadio muusikasaadete toimetaja, etnomuusika kollektsionäär.

Ta on mänginud ja laulnud ansamblites Beergrass (19861990), Jäääär (1991 kuni siiani), Bonzo ja Tõun (2004–2011), Jaanus Nõgisto ja Tõnu Timm (2013 kuni siiani). Koostöös Nõgistoga on ilmunud albumid "Eesti Kuningriik" (2013) ja "Tulevikupärimused" (2015). Annab kontserte koos Ilona Aasvere (Folkmill) ja Katrin Kate Mandeliga. Koos Peep Pihlaku ja Teet Vellinguga moodustati 2018. aastal ansambel Graniidi 17. 2019 kevadel andis Tõnu Timm välja esimese sooloalbumi "Tõun".

Pillid ja partnerid[muuda | muuda lähteteksti]

Ta on pühendunud pedal-steel-kitarri, Weissenborni kitarri ja Havai kitarri mängija. Stuudiomuusikuna on ta mänginud slide-kitarri ja steel-kitarri paljude Eesti muusikute ja muusikakollektiivide plaatidel (Ultima Thule, Tõnis Mägi, Ivo Linna, Bonzo, Jaak Tuksam, Liisi Koikson, Silvi Vrait, Kukerpillid, Curly Strings, Justament, Airi Allvee, Popidiot, Kollane Allveelaev G, Nine Lives,The Sun, Revolver, Maryann & The Tritones, Revals jpt). Soleerinud külalisena Taani rokkansamblis Seagulls. Samuti mängis ta Havai kitarri filmi "Röövlirahnu Martin" (2005) taustamuusikas, kitarri 2017. aastal linastunud Andres Puustusmaa filmis "Rohelised kassid".

Raadiosaated[muuda | muuda lähteteksti]

Tegi 1990ndatel Kuku Raadios saadet "Maailmamuusika". 20002008 jätkas samalaadse etnomuusika saate tegemist Vikerraadios pealkirja "Ilmahelid" all.

Akadeemiline tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Ta on pidanud etnomuusikaloenguid Tallinna Ülikoolis. On maailmamuusika asjatundjate paneeli World Music Charts of Europe liige.

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Tema vend on hüdrobioloog Henn Timm.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]