Ska-punk

Allikas: Vikipeedia

Ska punk on fusion Muusikažanr mis kombineerib ska ja punk rocki .[1]Ska punk saavutas kõige suurema kommertsliku edu Ameerika Ühendriikides hilistes üheksakümnendates.[2] Ska-core või skacore on ska pungi alamžanr, milles ska seguneb hardcore pungiga.

Ska pungi omadused varieeruvad, tänu kontrastsete žanrite sulandumisele. Rohkem pungi mõjudega stiil sisaldab tihti kiiremat tempot,kitarri moonutust,punk rocki stiilis interlüüde ja punk stiilist vokaale. Suuremate ska mõjutustega ska punk sisaldab rohkem arenenud instrumentide kasutust ja puhtamat vokaali ning muusikalist kõla. Enim levinud instrumentide koosseis sisaldab elektri kitarri, bass kitarri, trumme, puhkpille(näiteks tromboone või trompeteid), saksofone ja mõnikord orelit

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Ska ja punk rock kombineeriti esimest korda "2 tone" liikumise ajal hilistes seitsmekümnendates,[3]bändide nagu The Specials, The Selecter, The Beat, ja Madness poolt. Kahe žanri segunemine muutus väga laialt levinuks kaheksamümnendatel kolmanda ska laine ajal ning seda seostab suurem osa inimesi ska pungiga. Operation Ivy moodustati 1987. aastal San Fransiscos ning seda kollektiivi peetakse žanri pioneeriks. Termin "ska-core" ilmus esimest korda ansambli The Mighty Mighty Bosstones 1993 aasta albumi nimes "Ska-Core, the Devil, and More". Ansamblid nagu Sublime ja No Doubt kogusid mainstream-edu ska-pungina enda albumitega "Tragic Kingdom" No Doubti poolt ning "Sublime" Sublime poolt.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Ska Revival". Allmusic. Originaali arhiivikoopia seisuga 9. detsember 2010. Vaadatud 14. detsember 2011. 
  2. "Third Wave Ska Revival". Allmusic. Originaali arhiivikoopia seisuga 9. detsember 2010. Vaadatud 14. detsember 2011. 
  3. "Ska-Punk". Allmusic. Originaali arhiivikoopia seisuga 9. detsember 2010. Vaadatud 14. detsember 2011.