Seenelkäik

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Seenelkäik
Žanr komöödiafilm, õudusfilm
Režissöör Toomas Hussar
Produtsent Piret Tibbo-Hudgins
Stsenarist Toomas Hussar
Peaosades Raivo E. Tamm
Elina Reinold
Juhan Ulfsak
Muusika Arian Levin
Operaator Rein Kotov
Montaaž Tambet Tasuja
Tootja Allfilm
Aasta 2012
Esilinastus 20. september 2012 (Eesti)
Kestus 93 min
Riik Eesti
Keel eesti
Eelarve 400 000 €[1]
Ametlik veebileht
IMDb profiil
Sissekanne Eesti filmi andmebaasis
Filmiveebi sissekanne

"Seenelkäik" on 2012. aasta Eesti komöödiafilm, mille on lavastanud Toomas Hussar.

Näitlejaskond ja filmimine[muuda | muuda lähteteksti]

"Seenelkäigu" peategelane on fiktiivne Riigikogu liige Aadu Kägu (Raivo E. Tamm), kes eksib seenel käies metsa ära koos oma naise Viiviga (Elina Reinold) ja neilt bensiinijaamas küüti küsinud rokkmuusiku Zäkiga (Juhan Ulfsak). Metsas kohtutakse kohaliku külamehe ja endise retsidivistiga (Üllar Saaremäe).

Kõrvalosasid mängivad Hendrik Toompere juunior juunior (erakonna PR-nõustaja Villu Koobalt) ja Hilje Murel (Silvi Säinas). Episoodilistes rollides on Elmo Nüganen, Mari-Liis Lill, Ott Sepp, Raimo Pass, Hannes Võrno jt.

Põhiosas filmiti "Seenelkäik" Virumaal: Läsnal, Pihlaspeal, Karulas, Kolgal ja Valgejõel.

Sünopsis ja temaatika[muuda | muuda lähteteksti]

Üks "Seenelkäigu" läbivaist teemadest on poliitiline satiir: filmi algul satub Kägu (kelle erakondlikku kuuluvust ei mainita) skandaali, kuna on lasknud oma puhkusereisi Peruusse riigikogu liikme kuluhüvitistest kinni maksta. Skandaal võimendub, kui ta kadunuks kuulutatakse. Filmi lõpus toimub pressikonverents, kus Kägu ja Zäk kirjeldavad oma inimlikke kannatusi, jättes sellega varju senise kriitika.

Filmis pressikonverentsil patukahetsuse ja lunastuse märgina kasutatud valgete kampsunite tõttu tõmmati mõni aeg pärast "Seenelkäigu" esilinastust ajakirjanduses paralleele Reformierakonna rahastamisskandaali sattunud justiitsminister Kristen Michali teleesinemisega, kus too samuti kandis valget kampsunit.

Festivalid[muuda | muuda lähteteksti]

Filmi maailmaesilinastus toimus juulis Karlovy Vary filmifestivali võistlusprogrammis "East of the West". Põhja-Ameerika esilinastus toimub septembris Toronto rahvusvahelise filmifestivali programmis "Discovery". Film valiti ka augustis Austrias toimunud filmifestivalile ja septembris toimuvale Ateena rahvusvahelisele filmifestivalile.

Auhinnad[muuda | muuda lähteteksti]

Film arvudes[muuda | muuda lähteteksti]

2012. aastal käis filmi Eesti kinodes vaatamas 73 712 inimest.[3]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Homme algavad Toomas Hussari mängufilmi “Seenelkäik” võtted". Eesti Filmi Sihtasutuse kodulehekülg, 12. september 2011 (kasutatud 17. september 2012)
  2. "Hussari film "Seenelkäik" sai Saksamaal kriitikute auhinna". Eesti Rahvusringhäälingu uudised, 20. november 2012 (kasutatud 21. november 2012)
  3. http://www.efsa.ee/public/files/2012%20esilinastunud%20filmide%20vaatajad.pdf

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]