SMART Technologies

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
SMART Technologies ULC
Asutatud 1987
Asutajad David Martin ja Nancy Knowlton
Peakorter Calgary, Kanada
Tooted interaktiivne puutetahvel, Senteo vastamissüsteem, dokumendikaamera, juhtmeta tahvel, konverentsitarkvara, interaktiivne pliiatsidisplei
Töötajaid 1100 (2008)[1]
Koduleht http://smarttech.com/

SMART Technologies ULC. on Kanada ettevõte, mis tegeleb interaktiivsete toodete loomisega.

Ettevõtte tuntuim toode on interaktiivne puutetahvel SMART Board, mis võimaldab arvuti ja projektoriga ühendatuna jälgida arvuti ekraanil toimuvat ning seda sõrmede või spetsiaalsete kaasasolevate pliiatsite abil juhtida.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

1986. aastal töötas tulevase ettevõtte kaasasutaja David Martin välja ideetoote, mis hõlmas interaktiivset tahvlit SMART Board. Samal ajal pakuti David Martinile ja Nancy Knowltonile võimalust osta LCD arendus- ja tootmisliin firmalt Fortune 500. Martini pidas LCD-tehnoloogiat perspektiivseks ja asus seda SMART Boardi süsteemi integreerima.

Ettevõte asutamiseni jõuti 1987. aastal. Firma alustas tegevust Ameerika Ühendriikide projektoritootja InFocuse toodete maaletoomisega Kanadas. Projektorimüügist teenitud kasum suunati SMART Boardi uurimistöösse ja arendamisse.

SMART tutvustas esimest interaktiivset tahvlit 1991. aastal. See võimaldas arvuti rakendusprogrammide puutejuhtimist ja märkmete tegemist põhilistes Microsoft Windowsi rakendusprogrammides. Ameerika Ühendriikide Patendi- ja Kaubamärgiamet väljastas SMART Boardi kohta kolm patenti. Endiselt olid menetlemisel teised selle idee patenditaotlused üle kogu maailma.

Kuna 1990ndate alguses teadsid ja huvitusid väga vähesed interaktiivsetest tahvlitest, jäi SMART Boardi müügiedu tagasihoidlikuks. Ettevõte tegutses aktiivselt oma toote tutvustamisel ning keskendus peamiselt õpetajatele, äriinimestele ja valitsustegelastele, keda peeti põhilisteks sihtrühmadeks. Siiski viis toote vähene müügiedu firma majanduslikult ebakindlasse olukorda.

1992. aastal sõlmis SMART Technologies strateegilise koostöölepingu USA arvutihiiglase Intel Corporationiga. Koostöö tulemusena loodi ühine tootearendus ja turustamine ning Intel sai kapitaliosaluse. Kapitaliinvesteering, mille tingis varane koostöö Inteliga, aitas kiirendada nii riist- kui ka tarkvara arendustegevust. Kuigi esialgne projekt, mis tingis investeerimise vajaduse, on lõpetatud, on Intel säilitanud oma osaluse SMART Technologies ULC.-s.

Interaktiivne puutetahvel SMART Board

Alates 1996. aastast on SMART Technologies suurendanud oma kogutulu iga järgneva aastaga vähemalt 50% ja teeninud kasumit. Ühtlaselt tugev kasvutempot on võimaldanud kasvamist toetudes enamuses ainult teenitud kasumile.

Ettevõtte seob oma tuleviku täielikult ruumitoodetega (roomware) ning selle tehnoloogia arengusuundadest sõltub seega täielikult firma edasine käekäik.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Technologies puts brains behind private sector. The Calgary Herald, 28. mai 2008.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]