Ruth-Kaja Pekk

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Ruth-Kaja Pekk (sünninimi Ruth-Kaja Sild, 1971–1992 Ruth-Kaja Garmider) sündinud 29. septembril 1945 Tallinnas on eesti psühholoog ja lektor, Pirgu mõisast järelejäänud hoonete ja Pirgu mõisa pargi omanik.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Pere elukoht oli Sepa talu Juuru vallas Raplamaa. Tema sündimise ajaks oli piirkonna ühest suuremast, 47-hektarilisest talust, järel vaid suure talu uhkus. Ema Aurelie Sild (1924–1965), isa Rudolf Sild (1918–1953). Ema oli loominguinimene – luuletas ja kirjutas raamatut, põdes kopsutuberkuloosi. Ruth-Kaja oli pere kõige vanem laps, tal on õde Ene ja kaks venda, Riho ja Enn. Vanemate surma järel langes Ruth-Kajale vastutus pere käekäigu ja majandusliku heaolu eest.

Haridus- ja töökäik[muuda | muuda lähteteksti]

Ta lõpetas 1968. aastal Tallinna Ülikooli algklasside õpetuse metoodikuna ja 1983. aastal Tartu Ülikooli psühholoogina.

Ta on töötanud Eesti Majandusjuhtide Instituudis, Tallinna Ülikoolis ja mitmes eesti firmas. ETKs oli ta aastatel 1985–1989 Tööstuskoondise kaadriosakonna juhataja. Eesti Majandusjuhtide Instituudis töötas õppekonsultandina, hiljem ka psühholoogi, kursuste korraldaja ja lektorina.

Pekk kuulub Eesti Konsultantide Assotsiatsiooni.

Poliitikuna[muuda | muuda lähteteksti]

Alates 1998. aastast kuulub Ruth-Kaja Pekk Eesti Reformierakonda. Ta on ka Reformierakonna ühenduse NaiRe liige. Ta on osalenud kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel Tallinna kesklinna linnaosa piirkonnas Reformierakonna nimekirjas kahel korral – 2002 ja 2005. On nii Tallinna Kesklinna Halduskogu kui ka Tallinna Kesklinna Linnavara Komisjoni liige. On olnud lisaks ka Tallinna Linnavarakomisjonis.

Pirgu mõisa omanikuna[muuda | muuda lähteteksti]

Alates 1994. aastast on ta Pirgu mõisa omanik. Praegu on Ruth-Kaja Pekk mõisa – pargi ja hoonete – ainuomanik; temaga koos juhib mõisa tema tütar Eva Garmider-Laur. Mõisa rendib Ruth-Kaja Pekk välja koolitusteks ja pidudeks, pulmadeks.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]