Ratatouille (film)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
"Ratatouille"
Žanr joonisfilm
Režissöör Brad Bird
Jan Pinkava
Helilooja Michael Giacchino
Peaosades Patton Oswalt
Lou Romano
Produtsent Brad Lewis
Filmistuudio Pixar Animation Studios
Levitaja Walt Disney Pictures
Esilinastus Flag of the United States.svg 29. juuni 2007
Flag of Estonia.svg 14. august 2007
Kestus 111 min
Riik Ameerika Ühendriigid
Keel inglise
Eelarve 150 mln dollarit
Piletitulu 621 mln dollarit
Ametlik veebileht
IMDb profiil
Filmiveebi sissekanne

"Ratatouille" [ra-ta-tuu-ii] on 2007. aastal valminud Pixari joonisfilm rott Rémyst, kellel on väga arenenud lõhna- ja maitsemeel.

Sisututvustus[muuda | muuda lähteteksti]

"Ratatouille" tegevus toimub algul maakohas, kus elab rottide klann. Kui klann ühel päeval toitu läheb otsima, tunneb Rémy rotimürgi lõhna, ja tema isa, kes on rotiklanni liider, annab talle töö toiduohutuse kontrollijana. Rémyle meeldib juba noorest peast süüa maitsvaid toite, erinevalt teistest rottidest, kel on toidu maitsest tihtipeale ükskõik.

Ühel päeval, kui nad majja lähevad, ärkab maja perenaine üles ja hakkab neid püssist tulistama, maja lagi variseb alla ja rotikoloonia tuleb nähtavale. Rotid põgenevad mööda jõge. Rémy kulutab aega, et võtta kaasa Gusteau kokaraamat, ja jääb teistest maha. Jõge mööda edasi liikudes sattub ta kanalisatsiooni ja mööda seda Pariisi Gusteau restorani. Restoranis läheb ta nõudepesija ja koristaja Linguini rikutud suppi parandama. Kuid õnnetuseks märkab Linguini Rémyd. Rémy valmistatud supp toimetatakse toidukriitik Solene LeClaire'ile, kellele supp meeldib. Õnnetuseks, kui Rémy üritab põgeneda, märkab teda peakokk ning käsib Linguinil rott ära tappa. Linguini ei tapa rotti, vaid lepib Rémyga kokku, et rott aitab tal suppi uuesti valmistada.

Linguini ja Rémy valmistavad veel toite, mis tellijatele meeldivad. Rémy kohtub uuesti oma perega, aga jääb siiski Linguini juurde elama. Varsti aga varastab Rémy peakoka kabinetist dokumendi, millelt selgub, et Linguini on Gusteau poeg ja pärija. Linguini saabki restorani endale, kuid peagi tuleb restorani toidukriitik Anton Ego ning Linguini ja Rémy lähevad tülli. Õhtul, kui toidukriitik tuleb restorani, räägib Linguini ära, kes tegelikult toite valmistab. Kõik lahkuvad töölt, kuid õnneks tuleb Rémyle appi tema pere ja tagasi tuleb ka Colette Tatou.

Nad hakkavad valmistama toitu Anton Egole ja ka teistele külastajatele. Toiduks valib Rémy lihtsa talupojaroa ratatouille ning see maitseb Anton Egole. Kui toit söödud, küsib toidukriitik toidu valmistaja järele. Ta peab koka nägemiseks ootama, kuni teised kliendid on lahkunud. Kui restorani on jäänud ainult Ego, tuleb tema juurde Linguini ja seletab talle kõik ära. Kuigi Anton Ego arvustus on kiitev, peab Linguini Gusteau restorani kinni panema. Linguini avab aga uue restorani, mille nimeks saab Ratatouille.

Näitlejad[muuda | muuda lähteteksti]

Inglise keeles Eesti keeles

Auhinnad[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]