Mine sisu juurde

Ratatouille (film)

Allikas: Vikipeedia
"Ratatouille"
Žanr joonisfilm
Režissöör Brad Bird
Jan Pinkava
Helilooja Michael Giacchino
Peaosades Patton Oswalt
Lou Romano
Produtsent Brad Lewis
Filmistuudio Pixar Animation Studios
Levitaja Walt Disney Pictures
Esilinastus Ameerika Ühendriigid 29. juuni 2007
Eesti 10. august 2007
Kestus 111 minutit
Riik Ameerika Ühendriigid
Keel inglise
Eelarve 150 mln dollarit
Piletitulu 621 mln dollarit
Ametlik veebileht
IMDb profiil
Filmiveebi sissekanne

"Ratatouille" [ra-ta-tuu-ii] on 2007. aastal valminud Pixari joonisfilm rott Rémyst, kellel on väga arenenud lõhna- ja maitsemeel.

Sisututvustus

[muuda | muuda lähteteksti]

"Ratatouille" tegevus toimub algul maakohas, kus elab rottide klann. Kui klann ühel päeval toitu läheb otsima, tunneb Rémy rotimürgi lõhna, ja tema isa, kes on rotiklanni liider, annab talle töö toiduohutuse kontrollijana. Rémyle meeldib juba noorest peast süüa maitsvaid toite, erinevalt teistest rottidest, kel on toidu maitsest tihtipeale ükskõik.

Ühel päeval, kui nad majja lähevad, ärkab maja perenaine üles ja hakkab neid püssist tulistama, maja lagi variseb alla ja rotikoloonia tuleb nähtavale. Rotid põgenevad mööda jõge. Rémy kulutab aega, et võtta kaasa Gusteau kokaraamat, ja jääb teistest maha. Jõge mööda edasi liikudes sattub ta kanalisatsiooni ja mööda seda Pariisi Gusteau restorani. Samal ajal saabub Gusteau restorani Linguini, kes otsib tööd, mille ta ka restoranis saab, algul prügipoisina. Samuti annab Linguini Skinnerile kirja, mis pärit Linguini emalt Renatelt kea hiljaaegu suri. Kirja Skinner kohe ei ava. Pestes põrandaid ajab Linguini ümber kogemata poti supiga, mille Rémy hiljem ära parandab ja mis toimetatakse kokkade teadmata toidukriitikule Solene LeClaire'le.

Saades positiivae tagasiside kriitikult, kãseb Skinner Linguinil supi uuesti keeta ja rääkides Linguiniga paneb Skinner tähele Rémy't kes püüab akna kaudu põgeneda. Linguini saab roti kätte ning Skinner käseb ta tappa. Linguini roti ei tapa, vaid lepib rotiga kokku, et Rémy aitab tal supi uuesti teha.

Rémy abiga supp tehtud ning Skinnerilt saades positiivse tagasiside, määrab Skinner Linguini mentoriks Colette kelle abiga tehakse mitu klientidele maitsvaid toite. Samal ajal uurib Skinner Linguini surnud ema Renate saadetud kirja ning avastab, et Linguini on restorani tegelik pärija ning samuti Gusteau poeg. Kirjas on ka klausel, et kui kahe aasta jooksul alates Gusteau surmast pärijat välja ei ilmu, pärib tema äri Skinner. Selle vastu Skinner võitleb kuna Skinner ei hooli niivõrd värskest toidust kuid ainult sügavkülmutatud toidust.

Linguini ja Rémy valmistavad veel toite, mis tellijatele meeldivad. Rémy kohtub uuesti oma perega, aga jääb siiski Linguini juurde elama. Varsti aga varastab Rémy peakoka kabinetist dokumendi, millelt selgub, et Linguini on Gusteau poeg ja pärija. Linguini saabki restorani endale, kuid peagi tuleb restorani toidukriitik Anton Ego ning Linguini ja Rémy lähevad tülli. Õhtul, kui toidukriitik tuleb restorani, räägib Linguini ära, kes tegelikult toite valmistab. Kõik lahkuvad töölt, kuid õnneks tuleb Rémyle appi tema pere ja tagasi tuleb ka Colette Tatou.

Nad hakkavad valmistama toitu Anton Egole ja ka teistele külastajatele. Toiduks valib Rémy lihtsa talupojaroa ratatouille ning see maitseb Anton Egole. Kui toit söödud, küsib toidukriitik toidu valmistaja järele. Ta peab koka nägemiseks ootama, kuni teised kliendid on lahkunud. Kui restorani on jäänud ainult Ego, tuleb tema juurde Linguini ja seletab talle kõik ära. Kuigi Anton Ego arvustus on kiitev, peab Linguini Gusteau restorani kinni panema. Linguini avab aga uue restorani, mille nimeks saab Ratatouille.

Dublaažinäitlejad

[muuda | muuda lähteteksti]
Inglise keeles Eesti keeles

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]