Rüütli tänav (Tartu)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Kaart
Rüütli tänav

Rüütli tänav on tänav Tartu kesklinnas.

Tänav algab Raekoja platsilt ja lõpeb Laial tänaval. See ristub Küütri, Munga, ja Gildi tänavaga ning on umbes 380 m pikk.[1]

Rüütli tänav on autodele suletud. See pole kaetud asfaldi, vaid kõnniteedel kasutatava kattega. Tänav ehitati selliseks ümber 2004. aastal. Tänavakattesse paigaldati ka 72 valgustit, mis läksid maksma 958 320 krooni. Maasse kogunev niiskus tekitas nende töös aga probleeme ning 2010.–2011. aasta talvel lülitati valgustussüsteem välja. Parandamine läheks maksma mitukümmend tuhat eurot ning selleks tuleks kogu sillutis üles võtta.[2]

Tänaval on suur hulk baare ning see on noorte üks õhtusi kohtumiskohti. See on tekitanud probleeme avaliku alkoholitarbimise ja lärmi tõttu.

Tänava hoonestus[muuda | muuda lähteteksti]

Rüütli tänaval asuvad:

Rüütli tänava ja Laia tänava (29) nurgal asus Tartu rajooni sidesõlm[3], mis on ümber ehitatud DUO Lofti kortermajaks[4], Rüütli tänava poolne hoone on valminud 1979. aastal ja selle taga olev vanem neljakorruseline maja 1938. aastal.

Galerii[muuda | muuda lähteteksti]

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti NSV ajal oli tänava nimetus 21. Juuni tänav. 17. septembril 1940. aastal nimetati, Tartu Linnavalitsuse poolt Tartu Linnavolikogu ülesandeis, Rüütli ja Võidu tänav kuni Riia tänavani — 21. juuni tänavaks[8].

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]