Peedu Kass

Allikas: Vikipeedia
 See artikkel on muusikust; laevakapteni kohta vaata Peedu Kass (laevakapten)

Peedu Kass Tallinna Merepäevadel saatmas Tõnis Mäge
Foto: Ave Maria Mõistlik, 17. juuli 2011

Peedu Kass (sündinud 27. veebruaril 1986[1]) on eesti muusik.

Ta mängib kontrabassi[2] või basskitarri.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazz-muusika osakonna (2011), lisaks sellele tudeerinud ka Århusi Kuninglikus Muusikaakadeemias, Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias, Helsingi Metropolia kõrgkoolis ja Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis. On end täiendanud Sibeliuse Akadeemia džässmuusikaosakonna magistrantuuris. Kompositsiooni alal on ta end täiendanud Tõnu Kõrvitsa ja Raul Söödi juures.

Ta on peamiselt tuntud kontrabassistina, kes on tegev mitmes Eesti ja rahvusvahelises ansamblites. Ta on kirjutanud muusikat sümfooniaorkestrile, lühifilmile ja mitmele džässansamblile ning tema pillimäng kõlab rohkem kui 10 plaadil. Ta on teiste hulgas teinud koostööd Raivo Tafenau, Villu Veski, Meelis Vindi, Lembit Saarsalu, Tõnu Naissoo, Riho Sibula, Tõnis Mägi, Toomas Rulli, Hedvig Hansoni, Mart Soo ja Kaspar Kallustega.

2010. aastal ilmus tema esimene autoriplaat "Home" ansambliga Peedu Kass 005 ning 2012. aastal teine kauamängiv "Armada", kaasautoriteks Andre Maaker ja Raun Juurikas.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

  • 2006 – Grand Prix konkursil "Sony Jazz Stage" Riias
  • 2010 – Elioni Noore Jazzitalendi preemia Uno Naissoo nimelisel heliloomingu konkursil

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Criss Cross Europe 2018

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]