Peedu Kass

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Disambig gray.svg  See artikkel on muusikust; laevakapteni kohta vaata Peedu Kass (laevakapten)

Peedu Kass Tallinna Merepäevadel saatmas Tõnis Mäge
Foto: Ave Maria Mõistlik, 17. juuli 2011

Peedu Kass (sündinud 27. veebruaril 1986[1]) on eesti muusik.

Ta mängib kontrabassi[2] või basskitarri.

Ta on peamiselt tuntud kontrabassistina, kes lööb aktiivselt kaasa erinevates muusikaringkondades ning on tegev mitmetes Eesti- kui ka rahvusvahelistes ansamblites. Ta on kirjutanud muusikat sümfooniaorkestrile, lühifilmile ja mitmele džässansamblile ning tema pillimäng kõlab rohkem kui 10 plaadil.

2010. aastal ilmus tema esimene autoriplaat "Home" ansambliga "Peedu Kass 005" ning aastal 2012 teine kauamängiv "Armada", kaasautoriteks Andre Maaker ja Raun Juurikas. Ta on pälvinud Elioni Noore Jazzitalendi preemia (2010) ning võitnud Grand Prix' konkursil "Sony Jazz Stage" (2006) Riias. Uno Naissoo nimelise heliloomingu konkursi teine koht (2010).

Lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzmuusika osakonna (2011), lisaks sellele tudeerinud ka Århusi Kuninglikus Muusikaakadeemias, Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias, Helsingi Metropolia kõrgkoolis ja Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis. On end täiendanud Sibeliuse Akadeemia džässmuusikaosakonna magistrantuuris.

Ta on teiste hulgas teinud koostööd Raivo Tafenau, Villu Veski, Meelis Vindi, Lembit Saarsalu, Tõnu Naissoo, Riho Sibula, Tõnis Mägi, Toomas Rulli, Hedvig Hansoni, Mart Soo ja Kaspar Kallustega.

Kompositsiooni alal on ta end täiendanud Tõnu Kõrvitsa ja Raul Söödi juures.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Criss Cross Europe 2018

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]