Püha Johannese Kool

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Püha Johannese Kool on riikliku õppekava alusel tegutsev kristlik erakool Tallinnas. Kool on avatud kõigile peredele, sõltumata nende konfessionaalsest kuuluvusest. Kooli õppekeel on eesti keel. 2022. aastal õpib koolis ligi 400 õpilast 1.–9. klassis. Kooli juures tegutseb lasteaed Jussike, eelkool, huvihariduskool ja koduõppeosakond. 2022. aasta sügisel avab kool gümnaasiumi.

Kooli pidajaks on Püha Johannese Kooli sihtasutus. Kooli juht on Liivika Simmul. Kool on Eesti Kristlike Erakoolide Liidu liige.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Kooli loomise mõte tekkis Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku Nõmme Ristija Johannese koguduse liikmetel, kes soovisid luua igavikulistel kristlikel väärtustel rajanevat kasvukeskkonda kombineerituna kaasaegsete haridusmeetoditega. 2012. aasta 21. mail asutati Püha Johannese Kooli sihtasutus.

2013. aasta septembris alustas esimeses lennus õpinguid 33 last. Kooli võetakse igal aastal esimesse klassi nii poiste kui tüdrukute klass. Poiste ja tüdrukute klassid on eraldi 6. klassi lõpuni. Alates 7. klassist jätkab lend kahes segaklassis.

2018. aastal loodi kooli juurde Tervikliku Hariduse Fond eesmärgiga toetada nii kooli kui kogu haridusvaldkonna arengut uuenduslike algatustega, projektide ja konverentsidega. 2019. ja 2020. aastal toimusid rahvusvahelised konverentsid koostöös Arvo Pärdi Keskusega.

2019. aastal avati Püha Johannese Kooli lasteaed Jussike. Koolieelse lasteasutuse segarühmas on ruumi 18 õpilasele. Lasteaed tegutseb Püha Johannese Kooliga ühes majas ning lasteaialapsed saavad osa võtta nii eelkooli kui huvikooli võimalustest.

2020. aastal avati kooli juurde koduõppeosakond. Selle tingis koroonapandeemia tekitatud uus tegelikkus ning mitmete perede soov koduõppel jätkata.

Samal aastal registreeriti ka Püha Johannese Huvihariduskool. Huvihariduskool pakub õppekavade alusel organiseeritud huviharidust, huvitegevust, õpet eelkoolis, kogupäevakooli võimalust (sh pikapäevarühm), aga ka täiskasvanute koolitusi.

2022. aasta sügisel, kooli esimese lennu 10. klassi jõudmisel, avatakse Püha Johannese Kooli gümnaasium. Gümnaasiumi ühes lennus on õppekohti 64 õpilasele, kes jagunevad nelja suuna vahel: sõna ja kultuur, loodus ja inimene, kuju ja disain, andmed ja infotehnoloogia. Samal sügisel kolib Püha Johannese Kool päris oma koolimajja Kivimäel.

Metoodika[muuda | muuda lähteteksti]

Püha Johannese Koolis nähakse pedagoogikat elus suhtena. Kool pühendub teadlikult heade suhete loomisele ja hoidmisele õpilaste ja õpetajate, kolleegide, perede ja kooli, vanemate ja laste vahel.

Kool toetab laste keskendumisvõime ja loovuse arengut igapäevaste hommikupalvuste ja vaikuseminutite, välja lülitatud nutitelefonide ja pikkade õuevahetundidega.

Kool ei kasutata skaalalist hindamist kuni kuuenda klassini. Tagasisidestamisel rakendatakse eneseanalüüsi meetodeid.

Panustatakse individuaalõppesse. Õpe toimub perioodõppena.

Sarnaselt Vanalinna Hariduskolleegiumiga alustatakse juba esimeses klassis süvendatud inglise keele õpet õde Mary Vénardi keelekümblusmeetodil, teisest klassist lisandub vene keel ning kuuendast klassist kolmas võõrkeel.

Kooli asukohad[muuda | muuda lähteteksti]

Püha Johannese Kool on tegutsenud erinevatel üüripindadel.

Esimesel tegevusaastal asus kool Vene tänaval, kus oli kasutada kaks ruumi, kuhu mahtus kaks klassikomplekti, ning ka kogu kooli personal.

Aastatel 2014-2016 asusid kooli ruumid Viru tänaval.

Aastatel 2016-2022 tegutses kool Mustamäel, aadressil Siili 14.

2022. aasta sügiseks valmib koolimaja Nõmmel, aadressil Kivimäe 25.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]