Mine sisu juurde

Püha Johannese Kool

Allikas: Vikipeedia
Püha Johannese Kool
Kooli tüüp erakool
Direktor Liivika Simmul
Asukoht Tallinn
Aadress Kivimäe tänav 25, Tallinn
Koduleht Kooli koduleht

Püha Johannese Kool on riikliku õppekava alusel tegutsev kristlik erakool Tallinnas. Kool on avatud kõigile peredele, sõltumata nende konfessionaalsest kuuluvusest. Kooli õppekeel on eesti keel. 2023. aastal õppis koolis ligikaudu 450 õpilast 1.–10. klassis. Kooli juures tegutseb lasteaed Jussike, eelkool, huvihariduskool ja koduõppeosakond. 2022. aasta sügisel avas kool gümnaasiumi.

Kooli pidajaks on Püha Johannese Kooli sihtasutus. Kooli juht on Liivika Simmul. Kool on Eesti Kristlike Erakoolide Liidu liige.

Kooli loomise mõte tekkis Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku Nõmme Ristija Johannese koguduse liikmetel, kes soovisid luua kristlikel väärtustel rajanevat kasvukeskkonda kombineerituna kaasaegsete haridusmeetoditega. 2012. aasta 21. mail asutati Püha Johannese Kooli sihtasutus.

2013. aasta septembris alustas esimeses lennus õpinguid 33 last. Kooli võetakse igal aastal esimesse klassi nii poiste kui tüdrukute klass. Poiste ja tüdrukute klassid on eraldi 6. klassi lõpuni. Alates 7. klassist jätkab lend kahes segaklassis.

2018. aastal loodi kooli juurde Tervikliku Hariduse Fond. 2019. ja 2020. aastal toimusid rahvusvahelised konverentsid koostöös Arvo Pärdi Keskusega.

2019. aastal avati Püha Johannese Kooli lasteaed Jussike. Koolieelse lasteasutuse segarühmas on ruumi 18 õpilasele. Lasteaed tegutseb Püha Johannese Kooliga ühes majas ning lasteaialapsed saavad osa võtta nii eelkooli kui huvikooli võimalustest.

2020. aastal avati seoses koroonapandeemiaga kooli juurde koduõppeosakond. Samal aastal registreeriti ka Püha Johannese Huvihariduskool.

2022. aasta sügisel, kooli esimese lennu 10. klassi jõudmisel, avas Püha Johannese Kool gümnaasiumi. Gümnaasiumi ühes lennus on õppekohti 64 õpilasele, kes jagunevad nelja suuna vahel: sõna ja kultuur, loodus ja inimene, kuju ja disain, andmed ja infotehnoloogia. Samal sügisel kolis Püha Johannese Kool päris oma koolimajja Kivimäel.

2023. aasta sügisel valmis gümnaasiumiklassidele eraldi hooneosa.

Koolis on igapäevased hommikupalvused ja vaikuseminutid ning pikad õuevahetunnid. Nõutakse mobiiltelefonide väljalülitamist.

Kool ei kasutata skaalalist hindamist kuni kuuenda klassini. Õpe toimub perioodõppena.

Sarnaselt Vanalinna Hariduskolleegiumiga alustatakse juba esimeses klassis süvendatud inglise keele õpet õde Mary Vénardi keelekümblusmeetodil, teisest klassist lisandub vene keel ning kuuendast klassist kolmas võõrkeel.

Kooli asukohad

[muuda | muuda lähteteksti]

Püha Johannese Kool on tegutsenud erinevatel üüripindadel.

Esimesel tegevusaastal asus kool Vene tänav 31, kus MTÜ Miikaeli Ühenduse ruumides oli kasutada kaks ruumi, kuhu mahtus kaks klassikomplekti, ning ka kogu kooli personal.

Aastatel 2014-2016 asusid kooli ruumid Viru tänav 4.

Aastatel 2016-2022 tegutses kool Mustamäel, aadressil Siili tänav 14.

2022. aasta sügisel valmis koolimaja Nõmmel, aadressil Kivimäe tänav 25.

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]