Põlva valla lipp

Allikas: Vikipeedia
Põlva valla lipp

Põlva valla lipp on Põlva maakonnas asuva Eesti haldusüksuse Põlva valla lipp.

22. oktoobril 2017 Ahja valla, Mooste valla, Laheda valla, Põlva valla ja Vastse-Kuuste valla ühinemisel moodustatud Põlva valla lipp oli ametlikult kinnitatud 1. aprillil 2018 jõustunud uue Põlva valla põhimääruses.[1]

Lipu kirjeldus[muuda | muuda lähteteksti]

Põlva valla lipp on kaldjaotatud roheliseks ja valgeks väljadeks. Rohelisel väljal on kujutatud valge mänd ja valgel väljal on kujutatud sinine jäälind.[1]

Mänd sümboliseerib piirkonna võimsaid metsamassiive, roheline värv sümboliseerib siinset looduslähedast elukeskkonda. Sinine jäälind viitab puhtale loodusele ja veekogudele. Kaldjaotus näitab künklikku maastikku ja Taevaskoda. Valge on hea vaimsuse värv.[1]

Lipu kasutamise kord[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Lipp heisatakse alaliselt Põlva Vallavolikogu ja Põlva Vallavalitsuse ametihoonetel kõrvuti Eesti riigilipuga.
  2. Lipu võib heisata riiklikel pühadel, valla pidupäevadel, tähtsündmustel ning suhtlemisel teiste omavalitsusüksustega.
  3. Põlva valla elanikel on õigus heisata valla lipp perekondlike sündmuste ja tähtpäevade puhul.
  4. Põlva vallas tegutsevatel ettevõtetel ja organisatsioonidel on õigus heisata valla lipp oma ürituste ja tähtpäevade puhul.
  5. Valla lipu alalise heiskamise otsustab vallavalitsus.
  6. Kui valla lipp heisatakse koos Eesti riigilipu, mõne teise riigi või tema omavalitsuse, mõne Eesti maakonna, valla või muu lipuga, asub valla lipp lippude poolt vaadatuna vasakul Eesti riigilipust või teise riigi lipust.

Põlva valla lipp 1995–2013[muuda | muuda lähteteksti]

Põlva valla lipp

Põlva valla esimene lipp kinnitati ametlikult 17. veebruaril 1995 ning oli kasutusel 20. oktoobrini 2013 kui ühineti Põlva linnaga.

Aastatel 1995–2013 oli Põlva valla lipp ristkülikukujuline vapilipp, mille valge kanga keskosas oli tugeva juurestikuga roheline mänd. Männi kohal lipu ülaääres oli kolm sinist viie haruga õit.

Lipu normaalmõõtmed olid 105×165 cm ning laiuse ja pikkuse suhe 7:11.

Piduliku kandelipu varras oli valge ning vardaehiseks hõbedane muna.

Põlva valla lipp 2013–2018[muuda | muuda lähteteksti]

Põlva valla lipp

20. oktoobril 2013 ühinenud Põlva valla ja Põlva linna ühinemisel ühtseks Põlva vallaks võeti kasutusele Põlva linna lipp.

Valla lipp koosnes võrdse laiusega triipudest: roheline, valge, sinine kuni keskkohani ja siis keskelt alla sinine, valge ja roheline. Lipu keskel moodustasid sinised jooned laia triibu, mille keskel paiknes Põlva valla vapi kujutis.

Lipu normaalsuurus oli 105×165 cm ning laiuse ja pikkuse suhe oli 7:11.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]