Põhja suusaalad 1952. aasta taliolümpiamängudel

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Olümpiasümbol

Põhja suusaalade 1952. aasta taliolümpiamängude võistlused toimusid Norras Oslos kuuel alal: murdmaasuusatamises meeste distantsidel 18 km, 50 km ja 4×10 km teatesõidus ning esmakordselt oli olümpiamängude kavas ka naiste 10 km, kahevõistluses ja suusahüpetes. Võistlused olid ka kui 1952. aasta maailmameistrivõistlused.

Tulemused[muuda | muuda lähteteksti]

Cross country skiing pictogram.svg Murdmaasuusatamine mehed[muuda | muuda lähteteksti]

18 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Riik Sportlased Tulemus
1. Hallgeir Brenden Norra Norra 1.01.34
2. Tapio Mäkelä Soome Soome 1.02.09
3. Paavo Lonkila Soome Soome 1.02.20
4. Heikki Hasu Soome Soome 1.02.24
5. Nils Karlsson Rootsi Rootsi 1.02.56
6. Martin Stokken Norra Norra 1.03.00

Kuupäev: 18. veebruar

50 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Riik Sportlased Tulemus
1. Veikko Hakulinen Soome Soome 3.33.33
2. Eero Kolehmainen Soome Soome 3.38.11
3. Magnar Estenstad Norra Norra 3.38.28
4. Olav Økern Norra Norra 3.38.45
5. Kalevi Mononen Soome Soome 3.39.21
6. Nils Karlsson Rootsi Rootsi 3.39.30

Kuupäev: 20. veebruar



4x10 km teatesõit[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Riik Sportlased Tulemus
1. Soome Soome Heikki Hasu
Paavo Lonkila
Urpo Korhonen
Tapio Mäkelä
2.20.16
2. Norra Norra Magnar Estenstad
Mikal Kirkholt
Martin Stokken
Hallgeir Brenden
2.23.13
3. Rootsi Rootsi Nils Täpp
Sigurd Andersson
Enar Josefsson
Martin Lundström
2.24.13
4. Prantsusmaa Prantsusmaa Gerrad Perrier
Benoit Carrara
Jean Mermet
René Mandrillon
2.31.11
5. Austria Austria Hans Eder
Friedrich Krischan
Karl Rafreider
Josef Schneeberger
2.34.36
6. Itaalia Itaalia Arrigo Delladio
Nino Anderlini
Frederico De Florian
Vincenzo Perruchon
2.35.33

Kuupäev: 23. veebruar

Cross country skiing pictogram.svg Murdmaasuusatamine naised[muuda | muuda lähteteksti]

10 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Sportlane Riik Tulemus
1. Lydia Wideman Soome Soome 41.40
2. Mirja Hietamies Soome Soome 42.39
3. Siiri Rantanen Soome Soome 42.50
4. Märta Norberg Rootsi Rootsi 42.53
5. Sirkka Polkunen Soome Soome 43.07
6. Rakel Wahl Norra Norra 44.54

Kuupäev: 23. veebruar


Nordic combined pictogram.svg Kahevõistlus[muuda | muuda lähteteksti]

Normmaalmägi + 18 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Sportlane Riik Tulemus
1. Simon Slåttvik Norra Norra 451,621
2. Heikki Hasu Soome Soome 447,500
3. Sverre Stenersen Norra Norra 436,335
4. Paavo Korhonen Soome Soome 434,727
5. Per Gjelten Norra Norra 432,848
6. Ottar Gjermundshaug Norra Norra 432,121

Kuupäev: 14. veebruar


Ski jumping pictogram.svg Suusahüpped[muuda | muuda lähteteksti]

Normaalmägi[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Sportlane Riik Tulemus
1. Arnfinn Bergmann Norra Norra 226,0
2. Torbjørn Falkanger Norra Norra 221,5
3. Karl Holmström Rootsi Rootsi 219,5
4. Toni Brutscher Flag of Germany.svg Saksa LV 216,5
4. Halvor Næs Norra Norra 216,5
6. Arne Hoel Norra Norra 215,5

Kuupäev: 18. veebruar


Medalid[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Soome Soome 3 4 2 9
2. Norra Norra 3 2 2 7
3. Rootsi Rootsi 0 0 2 2

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]