Olaf Millert

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Olaf William Millert (6. september 1924 Tallinn15. veebruar 2017 Edina, Minnesota) oli eesti psühholoog USAs.

Olaf Millert lõpetas 1943. aastal Jakob Westholmi Gümnaasiumi ja põgenes Eestist sügisel 1944 Saksamaale. Seal alustas ta õpinguid Erlangen-Nürnbergi Friedrich-Alexanderi Ülikoolis. Ameerikasse saabunult jätkas ta õpinguid ning lõpetas 1950. aastal Siuox Fallsi Augustana kolledži Lõuna-Dakotas. Magistrikraadi kaitses Olaf Millert Lõuna-Dakota ülikoolis Vermillionis. 1952. aastal suundus ta Harvardi ülikooli doktorantuuri, kus tema juhendaja oli psühholoogiaprofessor Gordon Allport. Filosoofiadoktori kraadi psühholoogia erialal kaitses Olaf Millert 1961. aastal.

Aastail 1961–1995 töötas professor Olaf Millert Minnesotas St Olafi kolledžis alates psühholoogia osakonna rajamisest kuni emerituuri siirdumiseni. 1965. aastal õpetas ta külalisprofessorina Tampere Ülikoolis.

2000. aastal asutas perekond Millert Olaf ja Juta Millerti fondi, mis võimaldab Eesti, teiste Balti riikide ja Skandinaavia üliõpilastel St. Olafi kolledžis õppida. Ta tegi ka ettepanekud, millele tuginedes sai St. Olafi kolledži audoktoriks 2000. aastal Lennart Meri ja 2014. aastal Toomas Hendrik Ilves.

Olaf Millert on teinud kaastööd nii ÜROle kui ka Ameerika Häälele ning osalenud Minnesota eestlustegevuses.

Ta oli korp! Rotalia liige alates Erlangeni konvendi loomisest.[1]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Millertite kodu oli Tallinnas Luise tänavas. Olaf Millerti vanemad olid Eestist lahkunud enne teda, Eestisse jäi ta vanem vend Arved. Tema abikaasa on Juta Millert.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]