Noorkuu (Meyer)

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
"Noorkuu"
Autor Stephenie Meyer
Originaali pealkiri "New Moon"
Tõlge Marge Paal
Kaane kujundaja Gail Doobinin (disain)
John Grant (foto)
Päritolumaa Ameerika Ühendriigid
Keel inglise keel
Sari "Videvik"
Teema(d) vampiirid
Žanr(id) fantaasia
Kirjastaja Little, Brown and Company
Eesti kirjastaja Pegasus
Avaldamisaeg 2006
Eesti avaldamisaeg 2008
ISBN ISBN 9789949442690
Eelnev raamat "Videvik"
Järgnev raamat "Päikesevarjutus"

"Noorkuu" (inglise keeles "New Moon") on noortele mõeldud romaan, mille autoriks on Stephenie Meyer. See on Meyeri teine raamat "Videviku" ("Twilight") saagast. See raamat on, erinevalt esimesest, armastuse kaotamisest. Raamat avaldati 2006. aastal. Eesti keeles ilmus "Noorkuu" 2008. aastal (tõlkija Marge Paal). Sarjas eelneb sellele "Videvik" ja järgneb "Päikesevarjutus".

Raamatu kokkuvõte[muuda | muuda lähteteksti]

"Pagan," pomisesin ma, kui paber mulle sõrme lõikas, tõmbasin sõrme välja, et seda lähemalt uurida. Tillu kesest haavast immitses välja pisike verepiisk. Seejärel juhtus kõik väga kiiresti. "Ei!" möirgas Edward. Ta viskus minu poole ja paiskas mu üle laua. Laud kukkus ümber, nagu ka mina, ja koogid, kingitused, lilled, ja taldrikud lendasid läbisegi põrandale. Ma maandusin keset kristallikilde. Jasper prantsatas vastu Edwardit ja mul oli tunne, nagu oleks kaks varisevat kivirahnu teineteisega kokku raksatanud. Jahmunult ja segaduses tõstsin ma pilgu oma käest purskavalt ere punaselt verelt - ja vaatasin kuue verejanulise vampiiri palavikulis tesse silmadesse.


Isabella "Bella" Swanile korraldavad kaheksateistkümnenda sünnipäeva peo Edward Cullen, vampiir keda ta armastab, ja tema pere. Edwardi vend Jasper on olnud inimesevabal dieedil kõige lühemat aega Cullenite perest, ja kui Bella endale paberiga sõrme lõikab, tunneb Jasper Bella vere lõhna ning üritab Bellat rünnata. Püüdes Bellat vampiiride käest päästa, ütleb Edward talle, et ei armasta teda enam ja lahkub koos oma perega Forksist. Bella langeb sügavasse masendusse, ja otsib tuge Jacob Blackilt. Jacob ja Bella hakkavad koos palju aega veetma, ning peagi saab Bella aru, et selline adrenaliin toob esile hallutsinatsioone Edwardi häälega. Peagi saab Jacob teada, et ta on libahunt ja lõpuks räägib ta seda ka Bellale. Pärast Bella kaljuhüpet eesmärgiga kuulda Edwardi häält, ta peaaegu upub ja Jacob päästab ta.

Sel ajal on Alice Cullenil (Edwardi vampiirist õel) nägemus, et Bella hüppab kaljult alla. Alice sõidab Forksi veenduda Bellaga on kõik korras, samal ajal helistab Edward Bella koju. Jacob võtab telefoni vastu ja ütleb Edwardile, et Charlie on matustel, millest Edward järeldab, et need on Bella matused. Jacob aga arvab, et helistaja oli Carlisle (Edwardi kasuisa). Meeleheitel, eeldades, et Bella on surnud, põgeneb Edward Itaaliasse. Rahu hoidvad vampiirid Volturid, kellel oleks võimalus Edward tappa, võimaldavad maailmast lahkuda ilma Bellata. Kuid Volturid otsustasid, et Edwardi anne mõtteid lugeda võib neile kasulikuks osutuda. Bella ja Alice kiirustavad Itaaliasse, et peatada Edward enne kui on liiga hilja. Alice lubab Arole, ühele Volturide perekonna kolmest vennast, et nad muudavad Bella vampiiriks. Alice teeb seda selleks, et Bellat ega ka Culleneid ära ei tapetaks. Enne kui nad lahkuvad, selgitab Alice Bellale, et inimene, kes teab vampiiride kohta, tuleb kas tappa või muuta vampiiriks. Enne, kui nad pöörduvad tagasi Forksi, selgitab Edward Bellale, et ta jättis ta ainult selleks, et teda kaitsta, ja Bella andestab talle. Raamat lõppeb sellega, et Cullenid hääletavad selle poolt, et Bella tuleks muuta vampiiriks, lootuses, et Edward seda teeb. Kuna Edward Bellaga nõus ei ole loodab Bella algul Alice peale. Ka Alice tunnistab, et kuigi ta on selle poolt pole ta valmis Bellat hammustama, sest ta pole kindel, kas ta suudab peatuda. Carlisle ütleb Bellale, et kui Edward seda ei tee teeb ta seda ise pärast seda, kui Bella selle kooliaasta lõpetab. Lõpuks on aga Edward ise nõus seda tegema, kuid ainult pärast kooliaasta lõppu.

Bella aga peab nõustuma sellega, et kuna libahundid ja vampiirid on vaenlased, ei saa ta Edwardiga olles Jacobiga kohutuda. Cullenite ja libahuntide vahel on juba sadu aastaid olnud kokkulepe, et Cullenid peavad jahti ainult oma maal ja libahundid püsivad oma maadel. Kokkulepe ei kehti enam vaid siis, kui Cullenid mõnda inimest hammustavad.

Libahundid ja vampiirid on vaenlased selle pärast, et libahuntide ülesanne on alati olnud hävitada halbu vampiire.