Mermaid Melody

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"Mermaid Melody", täieliku nimega "Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch" (マーメイドメロディーぴちぴちピッチ, Māmeido Merodī Pichi Pichi Picchi), on shōjo manga- ja animesari, mille on loonud Michiko Yokote ja pildid joonistanud Pink Hanamori.

Mangas on 32 peatükki, sealhulgas 2 eripeatükki. Kokku on mangaraamatuid 7. Eesti keeles ei ole "Mermaid Melody" raamatuid ilmunud.

Joonisfilmisarja tootis TV Aichi. Esimesel hooajal (Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch) oli eetris 52 jagu, teisel hooajal (Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch Pure) 39 jagu. Esimest hooaega näidati 5. aprillist 2003 kuni 28. märtsini 2004. Teist hooaega näidati 3. aprillist 25. detsembrini 2004. Ka joonisfilmi pole Eestis näidatud.

Sündmustik[muuda | muuda lähteteksti]

Merineitsiprintsess läheb Maale, kandes nime Luchia Nanami, et otsida üles poiss, kelle ta päästis 7 aastat tagasi ja kellele ta usaldas oma pärli. Lõpuks ta leiab selle poisi: surfaja Kaito Dōmoto. Aga inimkujul ei tunne Kaito teda ära. Ta ei tohi Kaitole öelda, kes ta on, muidu muutuks ta vahuks. Ta püüab teha nii, et Kaito ise taipaks, kes ta on, sest legendis pole sellest midagi kirjutatud.

Samal ajal on rühm veedeemoneid tunginud meremaailma ja õel Gaito röövib merineitsiprintsesse, et endale saada kõik nende pärlid. Luchia peab koondama kõik 6 merineitsiprintsessi, et tuua tagasi legendaarne jumalanna Aqua Regina (see nimi tähendab ladina keeles 'veekuninganna'), kes peataks deemonid. Selleks, et lubadust täita, liitub Luchia merineitsiprintsesside Hanoni ja Linaga, kes tulid samuti Maale. Üheskoos tegutsevad nad kuni 25. jaoni, siis ilmub välja Karen, kes süüdistab Linat Noeli röövimises.

Esimese hooaja lõpujagudes tegutsevad Luchia, Hanon, Lina ja Karen koos, et vabastada Noel ja Coco Gaito käest. Gaito lossis kohtuvad nad Saraga, kes on liitunud vabatahtlikukt Gaitoga. Luchia, Hanon, Lina, Karen, Noel ja Coco püüavad Sarat endi poolele meelitada. Lõpuks Sara liitub teiste printsessidega, aga läheb Gaitoga kaasa, kui too põhja vajub.

Teisel hooajal ilmub välja Seira. Sara ilmub vaimuna ja ütleb, et Seita on tema asemel uus printsess. Kui Seira sündima, murdis nende uus vaenlane Mikeru Seira südame. Nüüd peab Luchia koguma kokku kõik Seira südame tükid, mis on Mikeru sulgede sees. Kui ta on viimase tüki leidnud (see juhtub 38. jaos), sünnib Seira uuesti ja ühineb teiste merineitsiprintsessidega.

Tegelased[muuda | muuda lähteteksti]

Luchia Nanami (七海 るちあ, Nanami Ruchia). Jaapani keeles loeb tema teksti Asumi Nakata.

Luchia on Vaikse ookeani põhjaosa merineitsiprintsess ja roosa pärli hoidja. Luchia ei teadnud meremaailma ohtudest midagi, kuni nendest rääkis talle "vanem õde" Nikora. Luchial on roosa pärli hääl. Merineitsi kujul on Luchial heleblondid juuksed ja helesinised silmad. Inimese kujul on tal tumeblondid juuksed ja pruunid silmad.

Hanon Hosho (宝生 波音, Hōshō Hanon). Jaapani keeles loeb tema teksti Hitomi Terakado.

Hanon on Atlandi ookeani lõunaosa merineitsiprintsess ja helesinise pärli hoidja. Erinevalt Luchiast läks Hanon Maale, et põgeneda veedeemonite eest. Ta on ülemeelik ja naiselik, natuke suurem vigurdaja kui Luchia. Ta ei saa pilku pöörata üheltki poisilt, eriti oma muusikaõpetajalt Taro Mitsukilt. Hanonil on helesinise pärli hääl.

Lina Tōin (宝生 波音, Tōin Rina). Jaapani keeles loeb tema teksti Mayumi Asano.

Lina on Atlandi ookean]]i põhjaosa merineitsiprintsess ja rohelise pärli hoidja. Tal oli rahulik elu, kuni tema kuningriik hävitati ja parim sõber Noel rööviti. Hiljem ta mängib Luchia ja Hanoni vanemat õde. Joonisfilmis näib ta plasmatelereid armastavat. Linale meeldivad naljakad lood ja pildid. Linal on rohelise pärli hääl.

Karen (かれん, Karen). Jaapani keeles loeb tema teksti Ema Kogure.

Karen on Lõuna-Jäämere merineitsiprintsess ja lilla pärli hoidja. Joonisfilmis näidati teda kõigepealt siis, kui ta võitis iludusvõistlusel auhinna. Mangas näidati teda esimest korda siis, kui ta päästis Luchia, Hanoni ja Lina Tumeda Armastaja rühma käest. Esimesel hooajal süüdistab Karen Linat Noeli röövimises. Algul eelistab Karen üksi olla ja soovib Noeli üksi Gaito käest vabastada. Ta on Noeli vastand: Karen on uhke ja iseseisev, Noel on emalik ja lahke. Karen ja Noel on kaksikud, kes on sündinud teisel pool maakera. Kui Karen lõpuks kohtab Noeli, kallistab ta teda ja kutsub teda suureks õeks. Isegi siis, kui nad polnud veel kohtunud, muretses Karen Noeli pärast ja tahtis teda päästa. Kuigi ta on esimesel hooajal külm ja eemalolev, on tal hea süda ja ta on valmis kõike tegema, et oma sõpru aidata. Karenil on lilla pärli hääl.

Noel (ノエル, Noeru. Jaapani keeles loeb tema teksti Ryoko Nagata.

Noel on Põhja-Jäämere merineitsiprintsess ja tumesinise pärli hoidja. Ta aitas Linal põgeneda veedeemonite eest, ohverdades end. Ta on rahulik, leebe, hoolitsev ja usin. Teisel hooajal kannab ta vahepeal prille. Ta on Kareni vanem kaksikõde, temast üks minut vanem. Noel on alati Karenist hoolinud ja tahtnud temaga kohtuda. Noelil on tumesinise pärli hääl.

Coco (ココ, Koko). Jaapani keeles loeb tema teksti Satomi Arai.

Coco on Vaikse ookeani lõunaosa merineitsiprintsess ja kollase pärli hoidja. Esimesel hooajal on ta suurema osa ajast meredeemonite käes vangis, sellepärast pole temast palju teada. Mangas on ta parim sõber merineitsiprintsess Sara. Hiljem oli ta mangas lõbus ja leebe. Cocol on kollase pärli hääl.

Sara (沙羅, Sara). Jaapani keeles loeb tema teksti Kana Ueda.

Sara on India ookeani merineitsiprintsess ja oranži pärli hoidja. Ta ühines Gaitoga, et vallutada koos Meremaailm, ja siis muutusid tema oranžid juuksed mustaks, aga tema silmad jäid ikka oranžiks. Tema salaarmastus on Taro. Raevus tekitas Sara suure laine, mis hävitas tema kuningriigi ja tappis Kaito vanemad (siis Luchia päästiski Kaito). Mangas oli tema kostüüm tume nagu ta juuksedki. Joonisfilmis ta ei muundunud, kui ta oli "Tume Sara". Esimese hooaja lõpus ühines ta teiste merineitsiprintsessidega, nagu oli tema kohus, aga läks Gaitoga, sest tegelikult armastas teda. Mangas ta läks Gaitoga sellepärast, et mõistis, et Gaito vajab teda. Enne seda andis ta Luchiale oranži pärli ja ütles, et värsti sünnib tõeline oranži pärli merineitsiprintsess ja et ta aitab teda, kui saab. Sarat nähti laulmas teiste merineitsiprintsessidega (ka uue oranži printsessiga) viimases "Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch Pure" osas. Saral on musta pärli hääl.

Seira (星羅, Seira). Jaapani keeles loeb tema teksti Eri Kitamura.

Seira on teisel hooajal India ookeani merineitsiprintsess ja oranži pärli hoidja. Ta ilmub Luchia ette vaimuna noore merineitsi kujul. Kui ta pidi sündima, kasutas Mikeru võimalust, rebis Seira südame lõhki ja Seira ei suutnudki sündida. Iga kord, kui Luchia Mikeruga kohtus, pidi ta korjama Seira südame tükke ning Seira õppis samal ajal tundma armastust ja sõprust. Lõpuks ta sündis uuesti. Ta on väga lapsik ja mänguhimuline. Seiral on oranži pärli hääl.