Martin Sookael

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Martin Sookael – photo by Sandra Palm – www.sandrapalm.com

Martin Sookael (sündinud 22. märtsil 1983[1]) on idufirmades praktiseeriv ettevõtja.

Ta lõpetas 2001. aastal Audentese Erakooli[2]. 2002. aastal müütas USAs Southwestern Company juures ukselt uksele raamatuid. Aastatel 2002–2009 oli vabakutseline videokunstnik, fotograaf, programmeerija ja kujundaja. Ta on näiteks olnud videokunstnik etendustele "Dr. Tõrva ja professor Sule süsteem", "Roots", "KrabattabarK", "Haned võlgu", "Hädaorg", "Tervitustega minu heale sõbrale kontseptsioonile" ja "Layout".[3]. Aastatel 2003–2006 töötas ta New Balance Balticsi koolitus- ja turundusjuhina. Oli 2007–2009 Estraveli veebiarendusjuht.

2009. aastal sügisel kaasasutas lavastaja ja projektijuhi rollis koos Jürgen Rooste, Siim Aimla, Birk Rohelennu ja Cabaret Rhizomega luuleõhtute sarja "Cabaret Interruptus". Pooleteist aasta jooksul kasvas pisikesest paarikümne sõbraga keldrisündmusest alguse saanud organisatsioon nii kaugele, et "Cabaret Interruptusele" usaldati 30. Tallinna vanalinna päevade avamiseks originaalmuusikali loomine. 2010. aastal oli ta ettevõtte Community Tools kaasasutaja.

Martin Sookael on idufirmade Meie Tallinn ja Multiverse.im tegevjuht.

Martin osales Uue Maailma Seltsi algusaastatel seltsi tegevuses ning aitas teostada seltsi veebi- ja ajalehte. Ta oli ajalehe Väike-Ameerika Hääl kaasasutaja ja esimese kuue numbri disainer (2008–2010).

Martin Sookael on kirjastanud mitu raamatut, nende seas näiteks Mart Sanderi raamatu "Z, the Terminal Letter".

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]