Programmeerija

Allikas: Vikipeedia

Programmeerija on inimene, kes kirjutab arvutitarkvara. Programmeerija töötab programmeerimiskeeltega (C, C++, Java, LISP jne.). Veebikeskkonna tarbeks programmeerimistööd tegev inimene on veebiprogrammeerija.

Programmeerijad kirjutavad, testivad, parendavad arvutiprogramme, mis on vajalikud, et arvutid saaksid teatud funktsioone teostada. Programmeerijad töötavad suurfirmade infotehnoloogiaosakondades, suurtes tarkvarafirmades ja väikestes arvutitarkvara loovates ja hooldavates firmades. Paljud professionaalsed konsulatsioonifirmades töötavad programmeerijad teevad tööd vastava kliendi juures lepinguliste töötajatena.

Programmeerijad kirjutavad programme vastavalt vanemprogrammeerijate või süsteemianalüütikute spetsifikatsioonidele. Kui on välja mõeldud, mida arvutitarkvara tegema peab ja milline näeb välja kasutajaliides, on programmeerija töö see kõik arvutile loetavaks ja järgitavaks teha. Programmeerija kodeerib need juhised arvutiloetavale kujule kasutades programmeerimiskeeli. Olenevalt programmi eesmärkidest kasutatakse erinevaid keeli. Näiteks keskmiste ärirakenduste loomiseks kasutatakse sageli COBOL-it, kuid näiteks (inseneri)teaduses kasutatakse Fortran-i. Veebiprogrammeerijate keelteks on Java, C# ja PHP.