Marika Saar

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Marika Saar, omavalitsusekspert
Marika Saar 2017. aastal

Marika Saar (sündinud 9. veebruaril 1982) on omavalitsusekspert ja kohalik poliitik.

Ta on olnud Elva abilinnapea[1] ja abivallavanem. Tema peamisteks vastutusvaldkondadeks on olnud haridus, kultuur, sport, noorsootöö, sotsiaalvaldkond ja ennetustöö. Alates 2021. aasta oktoobrist on ta Elva vallavolikogu liige, haridus- ja noorsootöökomisjoni esimees. Marika Saar on olnud ka Nõo vallavolikogu aseesimees aastatel 2013-2017.

Ta lõpetas aastal 2000 Värska Gümnaasiumi kuldmedaliga. Aastal 2004 lõpetas ta Eesti Põllumajandusülikooli maamajanduse juhtimise ja ühistegevuse eriala, aastal 2006 lõpetas ta Tallinna Ülikooli haldusjuhtimise eriala magistriõppe, aastal 2016 lõpetas ta Tartu Ülikooli ärijuhtimise eriala magistriõppe ning aastal 2021 lõpetas ta Tartu Ülikooli haridusinnovatsiooni magistriõppe.

Saar on sihtasutuste Elva Kultuur ja Sport ning sihtasutuse Elva Laste- ja Perekeskuse nõukogu esimees.Ta on olnud sihtasutuse Vapramäe-Vellavere-Vitipalu nõukogu liige ning osaühing Tartu Veekeskuse nõukogu liige. Alates 2019. aasta algusest on ta ka Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA nõukogu liige.

Marika Saar on valitud Eesti Linnade ja Valdade Liidu kultuuri ja spordi töörühma juhiks. Ta on ka Euroopa Regioonide Komitee asendusliige.

Marika Saar on varem töötanud Elva Vallavalitsuses, Elva Linnavalitsuses, Tartu Linnavolikogus, Tartu Maavalitsuses, Riigikogu Kantseleis, Tallinna Pedagoogikaülikoolis ja Värska Sanatooriumis.[viide?]

Poliitiline tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Saar on alates 2012. aasta sügisest Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige. Aastatel 2017-2019 tegutses ta Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu juhatajana.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Elva uueks abilinnapeaks saab Marika Saar". Delfi. 17. juuni 2014. Originaali arhiivikoopia seisuga 29. august 2017. Vaadatud 6. juuli 2017.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]