Margus Saar

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Margus Saar saate "Saame kokku Tomi juures" hooaja lõpetamisel (2010)

Margus Saar (sündinud 20. aprillil 1966 Tallinnas) on eesti teleajakirjanik ja -produtsent.

Haridustee[muuda | muuda lähteteksti]

Margus Saar on õppinud Tallinna 8. Keskkoolis ja lõpetanud 1988. aastal Tallinna Polütehnilise Instituudi majandusteaduskonna ökonomistina tööstuse juhtimise ja planeerimise erialal.

Töökäik[muuda | muuda lähteteksti]

Margus Saar on olnud Tallinna linnavalitsuse osakonnajuhataja[viide?] ja tegutsenud eraettevõtluses[viide?]. Eesti Televisiooni jõudis ta 1990. aastal diktorite konkursi kaudu. Tema esimene teleteadustus läks eetrisse 1990. aasta 7. juuli hommikul kell 9.[viide?]

Kaasautorina juhtis ta 1991. aastal ETV-s majandussarja "Plaani ja turu vahel" ning mälumängusarja "Trilemma". Saar on juhtinud ja toimetanud majandus-, sotsiaal-, meelelahutus- ja portreesaateid, kommenteerinud ja juhtinud ülekandeid laulupidudelt, riiklike tähtpäevade tähistamiselt ja muudelt suursündmustelt. Ta on lugenud kaadritaguseid tekste dokumentaal- ja loodussaadetele.

Aastail 1998–2008 oli Margus Saar Vikerraadio saatejuht.

2003. aastast on ta töötanud Eesti Televisioonis / Eesti Rahvusringhäälingus koosseisulisena: uudistesaate "Aktuaalne kaamera" saatejuht-toimetajana ning alustas tegutsemist teleprodutsendina. Aastatel 2008–2017 oli Margus Saar ETV lastesaadete toimetuse juht. Pärast seda on ta ETV saatesarjade ja suursündmuste ülekannete produtsent.

Tele- ja raadiosaateid[muuda | muuda lähteteksti]

Saar on juhtinud ja toimetanud raadiosaateid Raadio Topis, Raadio Pulss B3-s ja Vikerraadios: "Vikerhommik", "Jutusaade", "Kolmest kuueni" jt.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Margus Saarel ja ajakirjanik Grete Lõbul on kaks tütart.[4]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]