Margus Saar

Allikas: Vikipeedia
Margus Saar saate "Saame kokku Tomi juures" hooaja lõpetamisel (2010)

Margus Saar (sündinud 20. aprillil 1966 Tallinnas) on eesti teleajakirjanik ja -produtsent.

Haridustee[muuda | muuda lähteteksti]

Margus Saar on õppinud Tallinna 8. Keskkoolis ja lõpetanud 1988. aastal Tallinna Polütehnilise Instituudi majandusteaduskonna ökonomistina tööstuse juhtimise ja planeerimise erialal.

Töökäik[muuda | muuda lähteteksti]

Margus Saar on olnud Tallinna linnavalitsuse osakonnajuhataja[viide?] ja tegutsenud eraettevõtluses[viide?]. Eesti Televisiooni jõudis ta 1990. aastal diktorite konkursi kaudu. Tema esimene teleteadustus läks eetrisse 1990. aasta 7. juuli hommikul kell 9.[viide?]

Kaasautorina juhtis ta 1991. aastal ETV-s majandussarja "Plaani ja turu vahel" ning mälumängusarja "Trilemma". Saar on juhtinud ja toimetanud majandus-, sotsiaal-, meelelahutus- ja portreesaateid, kommenteerinud ja juhtinud ülekandeid laulupidudelt, riiklike tähtpäevade tähistamiselt ja muudelt suursündmustelt. Ta on lugenud kaadritaguseid tekste dokumentaal- ja loodussaadetele.

Aastail 1998–2008 oli Margus Saar Vikerraadio saatejuht.

2003. aastast on ta töötanud Eesti Televisioonis / Eesti Rahvusringhäälingus koosseisulisena: uudistesaate "Aktuaalne kaamera" saatejuht-toimetajana ning alustas tegutsemist teleprodutsendina. Aastatel 2008–2017 oli Margus Saar ETV lastesaadete toimetuse juht. Pärast seda on ta ETV saatesarjade ja suursündmuste ülekannete produtsent.

Tele- ja raadiosaateid[muuda | muuda lähteteksti]

Saar on juhtinud ja toimetanud raadiosaateid Raadio Topis, Raadio Pulss B3-s ja Vikerraadios: "Vikerhommik", "Jutusaade", "Kolmest kuueni" jt.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Margus Saarel ja tema endisel elukaaslasel ajakirjanik Grete Lõbul on kaks tütart Sofia Margaret ja Anna Magdaleena.[4][5]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Eesti Naistoimetajate pressiteade
  2. Eesti riiklike teenetemärkide kavaleride andmebaas presidendi kantselei kodulehel (president.ee).
  3. Selged kõnelejad 2021 Eesti Vaegkuuljate Liit, 11. jaanuar 2022
  4. Grete Lõbu: "Kui ollakse eba­õiglane minu suhtes, kipun ma kõrvad lonti laskma ja peatäie nutma. Kui teiste suhtes, astun ma sõtta." Õhtuleht, 31. august 2013.
  5. Telemees Margus Saar sai teise tütre. Õhtuleht, 10. oktoober 2008.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]