Margus Saar

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Margus Saar saate "Saame kokku Tomi juures" hooaja lõpetamisel (2010)

Margus Saar (sündinud 20. aprillil 1966 Tallinnas) on eesti teleajakirjanik ja -produtsent.

Haridustee[muuda | muuda lähteteksti]

Margus Saar õppis Tallinna 8. Keskkoolis ja lõpetas 1988. aastal Tallinna Polütehnilise Instituudi majandusteaduskonna ökonomistina tööstuse juhtimise ja planeerimise erialal.

Töö[muuda | muuda lähteteksti]

Margus Saar on olnud Tallinna linnavalitsuse osakonnajuhataja ja tegutsenud eraettevõtluses. Eesti Televisioonile alustas kaastööd alates aastast 1990, pärast osalemist telekava diktori konkursil. Ta oli esimest korda ekraanil teadustajana 1990. aasta 7. juuli hommikul kell 9.[viide?]

Esimene saade telesaatejuhina oli 1991. aastal "Plaani ja turu vahel" ning mälumängusari "Trilemma". Saar on juhtinud ja toimetanud majandus-, sotsiaal-, meelelahutus- ja portreesaateid, kommenteerinud ja juhtinud ülekandeid laulupidudelt, riiklike tähtpäevade tähistamiselt jt suursündmustelt. Ta on lugenud diktoritekste dokumentaal- ja loodussaadetele. Oli Vikerraadio saatejuht aastail 1998–2008. Aastast 2003 asus tööle ETV-s (hilisem Eesti Rahvusringhääling) uudistesaate "Aktuaalne kaamera" saatejuht-toimetajana, samal ajal alustas tööd produtsendina. Saar oli 2008–2017 ETV lastesaadete toimetuse juht ning on saatesarjade ja suursündmuste ülekannete produtsent.

Tele- ja raadiotöid[muuda | muuda lähteteksti]

Saar on juhtinud ja toimetanud saateid Raadio Topis, Raadio Pulss B3-s ja Vikerraadios: "Vikerhommik", "Jutusaade", "Kolmest kuueni" jt.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Margus Saarel ja ajakirjanik Grete Lõbul on kaks tütart.[3]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]