Mai Leisz

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Mai Jõgi)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Mai Leisz (sünninimi Jõgi; varem Mai Agan; sündinud 5. mail 1988 Kuressaares) on eesti basskitarrist ja helilooja.

Ta on lõpetanud Kuressaare Muusikakooli viiulieriala (2003), Saaremaa Ühisgümnaasiumi (2007) ja Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli (2010) ka Skurups Folkhögskola (2011). 2014. aastal lõpetas ta Stockholmi Kuningliku Muusikaakadeemia ja astus samas koolis magistrantuuri.

Muusikukarjäär[muuda | muuda lähteteksti]

2010. aastal õppides Skurups Folkhögskolas Rootsis kutsus Leisz kokku omanimelise džäss-fusion''i ansambli MaiGroup, millega anti välja kaks stuudioalbumit: "Luv" (2013) ja "You" (2015). Mõlemad sisaldavad Leiszi kirjutatud, arranžeeritud ja produtseeritud originaalloomingut. Viimasel plaadil "You" mängivad ka külalisesinejad Greg Leiszi pedal steel kitarril, Håkan Broström sopransaksofonil ja Wille Alin trummidel.

Agan on koostööd teinud tippmuusikutega nii Eestist kui ka välismaalt. Nende seas on näiteks Doug Seegers, Carola, Greg Leisz, David Crosby, Tõnis Mägi, Riho Sibul, Jaak Johanson, Ain Agan, Toomas Rull, Meelis Vind, Ebbot Lundberg, Linnea Henriksson, Kerli Kõiv, Lembit Saarsalu, Villu Veski, Alessia Mattalia, Norrbotten Big Band, Stockholm Strings, New Places Orchestra jt.

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Ta on võitnud Alo Mattiiseni muusikapäevade peaauhinna (2004), pälvinud festivali Tartu Jazz üllatajapreemia (2008), Uno Naissoo parima instrumentalisti preemia (2010) ja Alice Babsi nimelise džässiauhinna Rootsis (2016).

Allikad[muuda | muuda lähteteksti]